2681, 2224, 
قیمت طلا به ۱۲۸۲ دلار رسیدReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 24Rating: 4.0قیمت طلا به ۱۲۸۲ دلار رسید قیمت طلا به ۱۲۸۲ دلار رسید
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

قیمت طلا به ۱۲۸۲ دلار رسید

قیمت هر اونس طلا بعد از رسیدن به پایین ترین رقم از ۶ اکتبر تاکنون (۱۲۷۱ دلار و ۸۶ سنت)،  امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۸۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به گزارش رادیوسهام  به نقل از رویترز، کاهش نسبی ارزش دلار موجب شد تا قیمت طلا روز سه شنبه اندکی افزایش یابد، اما با توجه به معرفی قریب الوقوع رئیس بعدی فدرال رزرو آمریکا، دامنه تغییر قیمت در بازار فلز زرد امروز چندان بالا نبود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا بعد از رسیدن به پایین ترین رقم از ۶ اکتبر تاکنون (۱۲۷۱ دلار و ۸۶ سنت)، امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۲۸۲ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت هر اونس طلای آمرکیا برای تحویل در ماه دسامبر هم امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۲۸۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

یک تجار طلا در هنگ کنگ گفت: «هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده که موجب کاهش قابل توجه قیمت طلا شود. ما در انتظار مسیر حرکت بازار ارز هستیم… شاید فعالان بازار نگرانی اعلام نظر ترامپ در مورد رئیس بعدی فدرال رزرو هستند.»

حتما بخوانید :  قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۰۷/۲۴

ارزش دلار بعد از رسیدن به بالاترین رقم ۳ ماه اخیر در جلس هقبل، امروز در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی اندکی کاهش داشت. بازار اکنون منتظر است ببیند رئیس بعدی فدرال رزرو چه کسی خواهد بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا روز دوشنبه به خبرنگاران گفت، وی به تصمیم گیری در مورد انتخاب رئیس بعدی فدرال رزرو «خیلی خیلی نزدیک» شده است.

بر اساس گزارش ها، ترامپ در حال بررسی انتخاب جرومی پاولف یا جان تایلور برای تصدی این سمت است. جانت یلن، که دروه ریاستش بر بانک مرکزی امریکا در ماه فوریه به پایان می رسد، یکی از ۵ کاندیدایی بود که ترامپ با آنها برای تصدی این سمت مصاحبه کرده بود.

انتخاب فردی با موضع کمتر تهاجمی می تواند موجب حمایت فدرال رزرو از کاهش نرخ بهره در دوره آینده شود و موجب کاهش ارزش دلار گردد.

در همین نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان حاکی است، فدرال رزرو آمریکا احتمالا یک نوبت در دسامبر امسال و دو نوبت در سال آینده میلادی نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه صادرکنندگان و واردکنندگان از اول مهرماه با تعرفه‌های جدید و طبق ارز سامانه نیما که به موجب آن نرخ برابری دلار معادل ۸۰۰۰ تومان تعیین شد، می‌توانند از خدمات بندری و دریایی استفاده کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.