مدیرعامل انتقال داده های آسیاتک:
تاریخ: ۱۳:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲

2067, 
سرمایه آسیاتک ۲۰۰درصد افزایش می یابد|عرضه های اولیه بورس تهران ادامه داردReviewed by سایت رادیوسهام on Oct 24Rating: 4.0سرمایه آسیاتک ۲۰۰درصد افزایش می یابد|عرضه های اولیه بورس تهران ادامه داردسرمایه آسیاتک ۲۰۰درصد افزایش می یابد|عرضه های اولیه بورس تهران ادامه دارد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت انتقال داده های آسیاتک برای اهالی بازارسرمایه معرفی شد. مسوولین این  شرکت که از برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی گفتند و زمینه بازارسرمایه را  برای عرضه اولیه ۱۰درصدی سهام این شرکت را مناسب ارزیابی کردند.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت انتقال داده های آسیاتک روز گذشته به فعالان و سرمایه گذاران بازار سرمایه معرفی شد. این شرکت به عنوان پانصد و هجدهمین شرکت بورسی قرار است معاملات خود را در بازار دوم معاملات بورس تهران به زودی آغاز کند. روزگذشته در جلسه معارفه این شرکت مدیران آن به تشریح آخرین وضعیت فعالیت شرکت پرداختند.

در این جلسه محمدعلی یوسفی زاده؛ مدیرعامل آسیاتک اعلام کرد: این شرکت با آغاز پروژه ای از سال ۹۲، محتوای وب سایت های ایرانی را که سال ها در خارج از ایران نگهداری و مبالغ دلاری و یورویی بسیاری هزینه می شد با ایجاد ساختاری مطابق با استانداردهای بین المللی و همزمان با تغییر نرخ ارز به داخل ایران آورده تا به خرید بیشتر اینترنت و صرف هزینه کمتر کمک کند.

وی افزود: نرخ تحویل محتوا در این پروژه بیش از ۱۲۰گیگ بر ثانیه است که بر روی دیسک هایی در دیتاسنتر آسیاتک با فضای ۲ پتابایت نگهداری می شود.

حتما بخوانید :  شیوه‌ فروش صادراتی « فولاژ » در زمان تحریم

مدیرعامل این شرکت درخصوص مذاکره با سرمایه گذاران خارجی گفت: مذاکره ای با دو شرکت از کشورهای آسیایی و اروپایی انجام شده اما منتظر ورود «آسیاتک» به بازار سرمایه و تاثیرات آن بر شرکت هستند تا پس از آن مذاکرات را پیش ببرند که در زمان مقتضی شفاف سازی خواهند کرد.

یوسفی زاده درباره تاثیر نرخ ارز براین شرکت افزود: عمده تجهیزات مورد نیاز در سال های گذشته خریداری شده، سیاستی برای ایجاد نت ورک وجود دارد که خواب سرمایه در این سیاست وجود ندارد، در کل سعی بر این خواهد بود تا با کمترین امکانات و هزینه مالی، بیشترین بهره وری در فضای سرویس دهی صورت پذیرد.

در بخشی دیگر از این جلسه حمیدرضا دانش کاظمی؛ مشاور پذیرش آسیاتک با بیان اینکه عمده درآمدهای شرکت در آینده نه چندان دور به سود قابل ملاحضه ای خواهد رسید، گفت: در آمدهای آسیا تک از ۳بخش تامین می شود که بخش اول و عمده آن بر مبنای ADSL است(VDSLهم به آن اضافه می شود)، بخش دوم درآمدها از پهنای باند و بخش سوم دیتاسنتر است که بطور معناداری در سودآوری شرکت تاثیرگذار است.

وی ضمن اعلام مسوولیت بازارگردانی یکساله این سهم پس از عرضه به صندوق بازارگردانی سهم آشنای یکم، درخصوص قصد افزایش سرمایه ادامه داد: آسیاتک برطبق برنامه هیات مدیره درصدد است یک سال پس از پذیرش در بورس تهران (محدوده اواخر سال ۹۶ یا اوایل سال آتی) پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی داده تا در صورت موافقت سازمان بورس، سرمایه را از محل مطالبات و آورده سهامداران به ۹۰۰میلیارد ریال برساند.

حتما بخوانید :  عطش خرید « فولاد » توسط حقوقی‌های بازار

دانش کاظمی با اشاره به پیش بینی سود ۴۰۰میلیارد ریالی در سال جاری تصریح کرد: برآورد میزان ۸۰۰میلیارد ریالی سود در پیش بینی سال۹۷ پیش بینی شده که همچنان با شیب روبرو است. همچنین گزارش ارزیابی سودآوری شرکت تا سال۹۹ هم قبل از عرضه افشا خواهد شد.

اسماعیل درگاهی نیز در این جلسه با اشاره به استقبال بازار درعرضه سهام شرکت های حاضر در حوزه ICT به جهت ظرفیت های رشد مطلوب این حوزه به سهامداران توصیه کرد قبل از خرید سهام، نیاز شرکت به تحلیل را نیز در نظر بگیرند.

وی درخصوص علت عرضه های اولیه سریالی در بورس و فرابورس گفت: عرضه ها در مقطعی به دلیل وجود اشکالاتی متوقف شده بود اما در حال حاضر با انبوه عرضه ۴۰شرکت در بورس مواجه هستیم، با درنظر گرفتن ایجاد تعادل بین سهامداران و بنیانگذاران شرکت ها و ملاحضات بورس تا زمانی که به بازار و پرتفوی سرمایه گذاران آسیبی وارد نشود، این عرضه ها در مقطع فعلی ادامه دار خواهد بود.

شرکت انتقال داده های آسیاتک با سرمایه ۳۰۰میلیارد ریالی در زمینه ارایه خدمات اینترنتی فعالیت دارد و از سال۸۲ به منظور ارایه خدمات نوین در صنعت IT تأسیس و در سال۹۴ موفق به اخذ پروانه FCP از وزارت ارتباطات شد. این شرکت با هدف ارایه انواع خدمات از جمله ارایه پورت پرسرعت بر روی بستر وایرلس، فیبر و … (علاوه بر DSL ) همچنین خدمات تلفن ثابت و خدمات مشابه ارتباطی را در پیش رو دارد.

حتما بخوانید :  دو نیمه متفاوت بورس چهارشنبه

آسیاتک با برخورداری از ۵۸۰ نیروی انسانی، ارایه دهنده دیتا سنتر(IDC) با حجم ترافیک بالا است و ۹۰ درصد اطلاعات سایت‌های داخلی را در سرورهای خود که در شرکت ارتباطات زیرساخت مستقر است، میزبانی کند.

از جمله خدماتی که این شرکت به مشتریان ارایه می دهد می توان به ارایه اینترنت پر سرعت بر مبنای ADSL جهت مصارف خانگی و سازمانی، امکان ایجاد شبکه خصوصی مجازی (VPN) جهت اتصال بین دفاتر و شعب مختلف سازمان‌ها، ارایه خدمات پهنای باند اختصاصی با زیرساخت‌های مختلف، امکان ارایه خدمات میزبانی وب، دامنه اینترنتی، ایجاد و ارایه سرویس های ارزش افزوده، ارایه وای فای در اماکن عمومی، ارایه WiFi–PTMP و سرویس ویدیو درخواستی (VOD) اشاره کرد.

این شرکت با حضور در بازار موبیلتی مجوز MVNO را دریافت کرده است و خدمات پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری و خدمات مبتنی بر TD-LTE فرکانس ۲۶۰۰ در کنسرسیومی از چند شرکت بزرگ نیز در آینده نزدیک ارایه می دهد.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۶۴۶ واحد رشد کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.