2682, 2224, 
تحلیل بانک گلدمن ساش از وضعیت قیمت طلا در آیندهReviewed by رادیو سهام on Oct 28Rating: 5.0تحلیل بانک گلدمن ساش از وضعیت قیمت طلا در آیندهتحلیل بانک گلدمن ساش از وضعیت قیمت طلا در آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بانک گلدمن ساش آمریکا اعلام کرده است که رشد درآمد و ثروت در کشورهای نوظهور و در حال توسعه موجب افزایش تقاضای طلا طی سال های آینده خواهد شد و این مساله تاحد زیادی کاهش تقاضا از سوی کشورهای توسعه یافته را جبران خواهد کرد. تحلیل بانک گلدمن ساش از وضعیت قیمت طلا در آینده

به گزارش رادیو سهام،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیلگران گلدمن ساش تاکید کردند که طلا همچنان مکان امن سرمایه گذاری باقی خواهد  ماند و تشدید نگرانی های سیاسی و اقتصادی در عرصه بین المللی موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای این فلز گرانبها خواهد شد.

برای درک این مساله که نگرانی های سیاسی و اقتصادی جهان چگونه بر قیمت طلا تاثیر می گذارد، بهتر است روند قیمت طلا را طی سال های گذشته بررسی کنیم، قیمت طلا از ۲۵۳ دلار در هر اونس در سال ۱۹۹۹ میلادی به بیش از ۱۸۸۸ دلار در سال ۲۰۱۱ میلادی رسیده است.

در سال ۱۹۹۹ میلادی نگرانی های مربوط به بحران مالی جنوب شرق آسیا موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا شد. در سال ۲۰۱۱ میلادی نیز بحران بدهی منطقه یورو موجب تشدید ریسک سرمایه گذاری در اقتصادهای توسعه یافته شد. این در شرایطی بود که چین با رشد اقتصادی نسبتا خوبی همراه شده بود. بنابر این نگرانی های مربوط به ریسک های سیاسی و اقتصادی تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی کالاهای راهبردی به خصوص طلا داشته است.

حتما بخوانید :  پیش‌فروش ۴۵ هزار خودرو از هفته آینده

پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا تا دو سال آینده به شدت تحت تاثیر تحولات سیاسی و اقتصادی در کشورهای نوظهور و در حال توسعه و همین طور اقتصادهای توسعه یافته قرار خواهد داشت.
برآورد می شود قیمت هر اونس طلا تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به بیش از ۱۳۷۵ دلار برسد.

وضعیت سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص آمریکا اروپا و ژاپن نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. ترامپ قصد دارد به زودی فرد مورد نظرش برای ریاست فدرال رزرو را معرفی کند. به نظر می رسد فدرال رزرو قصد دارد تا پایان امسال یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

بانک مرکزی اروپا نیز به تازگی تصمیم گرفته است تا اجرای سیاست های انبساطی پولی و خرید اوراق قرضه را طی ماه های آینده ادامه دهد.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.