2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی فوق العاده بانک خاورمیانهReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 4Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی فوق العاده بانک خاورمیانه گزارش مجمع عمومی فوق العاده بانک خاورمیانه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی فوق العاده بانک خاورمیانه

مجمع فوق العاده بانک خاورمیانه برای افزایش سرمایه دو مرحله ایی برگزار شد و  مدیرعامل این بانک بورسی در مورد بنگاهداری بانک ها و خرید سهام شرکت ها هشدار داد.

به گزارش رادیوسهام  ،مجمع فوق العاده بانک خاورمیانه بعداز ظهر چهارشنبه گذشته با حضور ۸۴ درصد سهامداران درحالی برگزار شد که توانست افزایش سرمایه در دو مرحله را به تصویب رسانده و در اختیار هیات مدیره قرار دهد.

حسین سلیمی به عنوان رییس مجمع ، نامه مجوز بانک مرکزی مبنی بر صدور مجوز افزایش سرمایه در دو مرحله ۵۰۰ به ۶۰۰ میلیارد تومانی از طریق سود انباشته و در مرحله دوم از ۶۰۰ به ۸۰۰ میلیارد تومان را از طریق مطالبات و آورده نقدی را نشان داد.

مجید نورمحمدی معاون مالی “وخاور” نیز در توجیه افزایش سرمایه اظهار داشت: این افزایش سرمایه به منظور بهبود نسبت کفایت سرمایه و افزایش سقف فردی تسهیلات و تعهدات انجام خواهد شدتا بتوان با افزایش سقف تسهیلات مشتریان بزرگتر را جذب بانک کرد. نسبت کفایت سرمایه بانک در سه سال اخیر از ۱۷٫۲ درصد به ۱۲٫۷ کاهش یافته و اگر افزایش سرمایه انجام نشود ممکن است به زیر ۱۰ درصد برسد.

حتما بخوانید :  مقایسه بازاری اوراق «تملی» و «تسه»

همچنین پرویز عقیلی کرمانی مدیرعامل بانک خاورمیانه در مورد ضرورت افزایش سرمایه گفت : سرمایه بانک در ابتدای تاسیس با نرخ روز ارز به ۳۷۰ میلیون دلار می رسید اما با کاهش قیمت پول ملی ، ارزش سرمایه شرکت به حدود ۱۴۰ میلیون دلار کاهش یافت. در نظر داریم سود سالانه بانک را با افزایش به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان ، هر ساله حدود ۱۰۰ میلیارد تومان انباشته کنیم و افزایش سرمایه را از این طریق انجام دهیم.

وی با هشدار در مورد مخاطرات بنگاهداری بانکها گفت: درحال حاضر کار کاملا بانکی می کنیم اما بانکهایی که به بنگاهداری می پردازند و سهام سایر شرکتها را خریداری می کنند به مقدار سرمایه گذاری ، از اصل سرمایه کم می کنند و آن را به صفر و حتی منفی می رسانند که این خطر بزرگی است .

عقیلی کرمانی در مورد حساسیت بانک به تسهیلات معوقه گفت: هر هفته پرداخت وام ها را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم که اگر کسی قسط را پرداخت نکند پیگیر شویم. مشتریان بانک را از کسانی انتخاب می کنیم که بتوانند قسط ها را به موقع پرداخت کنند و اگر کسی مطالبات را پرداخت نکند هر ماه ذخایر لازم را می گیریم و نمی گذاریم سالانه مورد بررسی قرار گیرد.اگر مطالبات کسانی را که ذخیره گرفتیم پرداخت شود از ذخایر برگشت می دهیم.

حتما بخوانید :  دو نیمه متفاوت بورس چهارشنبه

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

بازیگران عمده معاملات روز چهارشنبه را با حمایت‌های گسترده به پایان بردند. به‌طوری‌که در این روز بیش از ۱۵۰میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران حقوقی منتقل شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.