2680, 2224, 
بازار مسکن سال 97 رونق می‌گیرد|کاهش نرخ اجاره‌بها در ماه‌های محرم و صفرReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 6Rating: 4.0بازار مسکن سال 97 رونق می‌گیرد|کاهش نرخ اجاره‌بها در ماه‌های محرم و صفربازار مسکن سال 97 رونق می‌گیرد|کاهش نرخ اجاره‌بها در ماه‌های محرم و صفر
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بازار مسکن سال 97 رونق می‌گیرد|کاهش نرخ اجاره‌بها در ماه‌های محرم و صفر

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار،  دولت و وزارت راه و شهرسازی باید منابع لازم را در حوزه مسکن تأمین کنند تا عرضه  و تقاضا در این بخش به توازن برسد،‌ گفت: وزارت راه به تنهایی نمی‌تواند در ایجاد توازن  میان عرضه و تقاضای مسکن موفق باشد.

به گزارش رادیوسهام ، حسام عقبایی ، با تأکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی‌تواند میان عرضه و تقاضای مسکن توازن ایجاد کند، گفت: شهرداری‌ها و بانک‌ها از یکسو و بانک مرکزی و دولت از سوی دیگر باید با ایجاد منابع توازن میان عرضه و تقاضای مسکن را فراهم کنند.

وی افزود: مطمئناً‌ وزارت راه و شهرسازی به مشکلات بخش مسکن واقف است، اما فعالان بخش مسکن از این روند رضایت کامل ندارند، بنابر این چون مردم مطالبه‌گر مسکن هستند دولت،‌بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار و وزارت اقتصاد باید منابع لازم برای کمک به بخش مسکن ایجاد کنند و نگاه ویژه‌ای به بخش مسکن داشته باشند.

حتما بخوانید :  زمان اجرایی شدن توزیع کوپنی کالاهای اساسی

عقبایی ادامه داد: بر اساس اصل قانون اساسی وظیفه دولت تأمین مسکن برای مردم است، لذا یک وزارتخانه نمی‌تواند به تنهایی در تأمین مسکن موفق باشد پس باید شهرداری‌ها و بانک‌ها نیز به کمک این وزارتخانه بیایند تا توازن میان عرضه و تقاضا ایجاد شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که آیا در مهرماه شاهد رشد معاملات مسکن بوده‌ایم،‌گفت: در مهرماه سال جاری شاهد رشد معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم،پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم امسال بازار مسکن از رکود وارد دوره پیش‌رونق شود، هر چند این پیش‌رونق به مفهوم رونق نیست.

وی ادامه داد: حجم معاملات در بازار مسکن صعودی بوده است،بنابر این پیش‌بینی می‌شود همانطور که طی دو ماه گذشته قیمت مسکن به طور متوسط ۱۰ درصد رشد داشت،‌در ماه‌های آتی نیز شاهد رشد قیمت در همین حد باشیم.

به گفته عقبایی البته در برخی از نقاط شاید رشد قیمت مسکن کمتر از ۱۰ درصد و در برخی از نقاط بیش از ۱۰ درصد باشد.

عقبایی با تأکید بر اینکه قطعاً تا پایان امسال شاهد رشد سونامی قیمت نخواهیم بود،‌گفت: بازار اجاره مسکن با آغاز ماه محرم و صفر تا حدودی آرام  گرفت به طوری که به دلیل افزایش عرضه و کاهش نسبی تقاضا نرخ اجازه بها نسبت به تابستان ۵ درصد کاهش داشته است.

حتما بخوانید :  بازار آپارتمان‌های قدیمی سکه شد

وی تأکید کرد: در سال ۹۷، می‌توانیم از تعبیر رونق مسکن استفاده و آن را به کار ببریم.

منبع: فارس

 

خبر انتخاب شده برای شما

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه سودجویان تمام زورشان را به کار گرفته‌اند تا توزیع کوپنی دیرتر اجرایی شود گفت: به نظر می‌رسد تا پایان نیمه نخست امسال، مجبور به اجرایی کردن سیستم توزیع کوپنی در کشور خواهیم شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.