2682, 2224, 
پیش بینی سرنوشت قیمت دلارReviewed by رادیو سهام on Nov 11Rating: 5.0پیش بینی سرنوشت قیمت دلارپیش بینی سرنوشت قیمت دلار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۵ votes, average: 2٫۸۰ out of 5)
Loading...

ورود دلار به مدار ۴ هزار تومانی از نیمه‌‌هایپیش بینی سرنوشت قیمت دلار مهرماهی که گذشت شروع شد. اگرچه خط و نشان‌های دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، نتوانست تاثیر ناگهانی و عمیقی روی بازار ارز بگذارد اما این اسکناس آمریکایی را دچار نوسان افزایشی کرد. تا جایی که امروز هم دلار با ۳ تومان افزایش قیمت به ۴۰۷۳ تومان رسید.

به گزارش رادیو سهام، ،بالاخره بعد از حدوده یک ماه، دلار هنوز که هنوز است به مدار ۳ هزار تومانی این سال‌های خود برنگشته است. اما آیا تا پایان امسال دلار به ۵ هزار تومان خواهد رسید؟

ابوذر نجمی تحلیلگر اقتصاد بین الملل در این باره گفت: نزدیک اربعین هستیم. به طبع تقاضا در بازار ارزهای خارجی افزایش پیدا کرده است اما فرا رسیدن تعطیلات و اربعین حسینی نمی‌تواند تنها دلیل افزایش نرخ ارز باشد.

او تاکید کرد: دلار به ۵ هزار تومان نخواهد رسید. اگرچه بازار ارز پتانسیل این را دارد که قیمتی بیشتر از قیمت کنونی را تجربه کند. اما من فکر نمی‌کنم این ارز فعلا بیش از این‌ها افزایش قیمت یابد و از مدار ۴ هزار تومانی خارج شود. چرا که بانک مرکزی همه توان خود را روی کنترل نرخ ارز گذاشته است.

حتما بخوانید :  ۵ سناریو از افت دلار

نجمی توضیح داد البته افزایش‌های ناچیزی تا رسیدن نرخ ارز به نرخ آستانه وجود خواهد داشت.

این تحلیلگر افزود: در یک ماه گذشته، دلار از ۳۸۰۰ به ۴۱۰۰ تومان رسیده است. در نظر داشته باشید دی ماه پارسال هم همین اتفاق افتاد و دلار به ۴۱۵۰ تومان رسید. ان زمان‌ هم تمایل عمومی به افزایش نرخ ارز بود. فراموش نکنید که دولت هم از این افزایش قیمت بدش نمی‌آید. چرا که هم از طرف کارشناسان اقتصادی برای واقعی ساختن نرخ ارز تحت فشار است. هم این افزایش نرخ می‌تواند برای دولت به نوعی افزایش درآمد محسوب شود.

نجمی گفت: بانک مرکزی تمایل ندارد مریم برای سرمایه‌گذاری سراغ ارز بروند و آقای سیف هم تلویحا، این موضوع را بیان کرده است.

منبع: پول نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

مقصر نابسامانی بازار اجاره مسکن کیست؟
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کلیت طرح تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خوب است، اما باید جزئیات این لایحه به دقت بررسی شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,