2680, 2224, 
تلاش جدید برای تحریک تقاضای مسکن و رونق بازارReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 14Rating: 4.0تلاش جدید برای تحریک تقاضای مسکن و رونق بازارتلاش جدید برای تحریک تقاضای مسکن و رونق بازار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

دیروز اوراق تسهیلات مسکن اسفند۹۴(تسه۹۴۱۲) با افت ۴/ ۰ درصدی همراه شدند. همچنان شاهد روند کم‌نوسان «تسه»ها در سطح ۷۶هزارتومانی هستیم.

به گزارش رادیوسهام ، با وجود رشد قیمت اوراق از کف ۷۳ هزار تومانی (کمترین سطح از خرداد) در هفته اول آبان، اما همچنان رشد تدریجی تقاضا، مقاومت سقف ۷۸ هزار تومانی در مقابل اوراق را تقویت کرده است.

با وجود رشد تقاضای «خانه‌اولی»ها از صندوق یکم بانک مسکن، کاهش ورود منابع به این صندوق را به خصوص از ابتدای سال به دلیل شرایط آن را شاهد بودیم. در حال حاضر کارشناسان طرح «صندوق پس‌انداز مسکن دوم» با کاهش طول دوره پس‌انداز، کاهش مبلغ اقساط ماهانه و کاهش نرخ سود تسهیلات را در دست بررسی دارند.

طرحی که با هدف تحریک ساخت و خرید مسکن در بخش فرسوده و بدون شرط «خانه‌اول» می‌تواند سمت تقاضا را تقویت کند.

منبع: اقتصادنیوز

خبر انتخاب شده برای شما

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه صادرکنندگان و واردکنندگان از اول مهرماه با تعرفه‌های جدید و طبق ارز سامانه نیما که به موجب آن نرخ برابری دلار معادل ۸۰۰۰ تومان تعیین شد، می‌توانند از خدمات بندری و دریایی استفاده کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  دلایل رشد پرداخت تسهیلات مسکن تشریح شد
برچسب ها: , ,