معاونت مالی شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان مطرح کرد:
تاریخ: ۱۱:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳

2067, 
مجوز افزایش نرخ محصولات لبنی صادر شده استReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 14Rating: 4.0مجوز افزایش نرخ محصولات لبنی صادر شده استمجوز افزایش نرخ محصولات لبنی صادر شده است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجوز افزایش نرخ محصولات لبنی صادر شده است

دبیر انجمن صنایع لبنی دیروز با بیان اینکه سازمان حمایت نرخ های جدید ۳  محصول لبنی را تعیین کرده است، گفت: این نرخ ها برای ابلاغ به ستاد تنظیم  بازار ارائه شده است. ‌

رضا باکری درباره تعیین تکلیف قیمت سه فرآورده لبنی شیر، ماست و پنیر که قرار بود سازمان حمایت درباره آنها تصمیم گیری کند، اظهارداشت: سازمان حمایت هفته گذشته در این مورد تصمیم گیری و نرخ های جدید را به ستاد تنظیم بازار  ارائه کرده تا ستاد مذکور آن را ابلاغ کند.

طباطبایی مدیر فروش شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی «غشاذر» عنوان کرده بود که افزایش نرخ تا ۱۰ درصد لبنیاد صادر شده است و برخی شرکت های لبنی این افزایش نرخ را اعمال کرده اند اما شرکت های زیرمجموعه صنایع شیر ایران هنوز اقدام به افزایش نرخ محصولات خود نکرده اند .

اما خبری منتشر شد که خبر صدور مجوز افزایش نرخ محصولات لبنی را تکذیب کرده بود . برای شفاف سازی هر چه بیشتر این موضوع به سراغ مدیر مالی شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان رفتیم .

حتما بخوانید :  تحریم های جدید برای "فولاد" بی اثر است

افزایش نرخ محصولات لبنی تا سقف ۱۲ درصد اعلام شده است

مسعود شهنام نیا معاونت مالی شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان «غشصفا» در خصوص خبر افزایش نرخ محصولات لبنی  گفت: هلدینگ صنایع شیر ایران مجوز افزایش قیمت محصولات لبنی را از سازمان صنعت، معدن، و تجارت دریافت کرده و موضوع دریافت مجوز افزایش قیمت تا سقف ۱۲ درصد از صمت اعلام شده است ؛ اما هنوز از سوی هلدینگ مجوز افزایش قیمت رسمی به شرکت ها ابلاغ نشده است. افزایش قیمت شامل ۴ گروه محصول اصلی شیر، ماست، پنیر و دوغ خواهد بود. احتمالا افزایش نرخ در پایان آبان ماه اعمال خواهد شد.

نرخ محصولات لبنی قطعا افزایش خواهد یافت؛ فقط زمان اعمال آن مشخص نیست. نظام عرضه و تقاضای بازار لبنیات با مشکل روبرو شده و اگر افزایش نرخ ها اعمال نشود، اکثر شرکت های این گروه دچار افت سودآوری شده و اعلام تعدیل منفی خواهند نمود.

صنایع شیر ایران در صورت اعمال افزایش نرخ ، باید شیر خام را گران تر خریداری کند

شهنام نیا در پاسخ به سوال خبرنگار که سوال کرده بود ” علت عدم ابلاغ افزایش نرخ توسط هلدینگ صنایع شیر چیست ؟ ” پاسخ داد :

یکی از دلایل مقاومت هلدینگ صنایع شیر بر افزایش قیمت محصولات لبنی این است که در صورت اعمال افزایش نرخ محصولات لبنی، طبق دستورالعمل باید شیر خام با نرخ هر کیلوگرم ۱۳۲۰ تومان خریداری شود. در حالی که هم اکنون شیر خام با نرخ میانگین کمتری خریداری می شود. با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد بهای تمام شده محصولات به شیر خام مربوط می باشد، پذیرش نرخ ۱۳۲۰ تومانی برای شیر خام بر سودآوری شرکت ها اثرگذار خواهد بود. به نظر می رسد نرخ ۱۲۹۰ تومانی برای شیر خام منطقی باشد. ضمن اینکه احتمالا افزایش قیمت محصولات لبنی تقاضای مصرف را تحت تاثیر قرار خواهد داد. البته افت فروش کوتاه مدت بوده و پس از مدتی بازار به روال عادی باز خواهد گشت.

حتما بخوانید :  مقایسه بازاری اوراق «تملی» و «تسه»

«غشصفا» بخشی از افزایش نرخ را در بودجه در نظر گرفته است / تعدیل مثبت با اهمیت نداریم

وی در خصوص تعدیل مثبت احتمالی «غشصفا» پس از افزایش نرخ گفت : شرکت در بودجه پیش بینی بخشی از افزایش نرخ کرده بود. همچنین نرخ شیر خام در این مدت افزایش یافته است. با این حساب، اعمال افزایش قیمت محصولات لبنی سبب تعدیل مثبت با اهمیت غشصفا نخواهد شد.

معاونت مالی شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان در خصوص صادرات به عراق  گفت:

به رغم افزایش تعرفه صادرات به عراق، فعلا صادرات به عراق را ادامه داده ایم؛ اما افزایش تعرفه ها در بلندمدت سبب از دست رفتن بازار صادراتی عراق خواهد شد.

وزن رویدادهای  مثبت و منفی برابر است

وی در خاتمه تصریح کرد: در چند ماه اخیر اخبار مثبت و منفی متعددی در مورد گروه لبنی مطرح شد که هر یک آثاری بر روند فعالیت و سودآوری شرکت ها خواهد داشت. به نظر می رسد در نهایت این خبرها اثر یکدیگر را خنثی کرده و با اعمال افزایش نرخ محصولات لبنی، شرکت های این گروه در ریل بودجه حرکت کنند و بودجه های پیش بینی شده را محقق سازند.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

بازیگران عمده معاملات روز چهارشنبه را با حمایت‌های گسترده به پایان بردند. به‌طوری‌که در این روز بیش از ۱۵۰میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران حقوقی منتقل شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.