2681, 2224, 
طلا سر به زیر شد|کاهش ۱۰.۰ درصدی قیمتReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 14Rating: 4.0طلا سر به زیر شد|کاهش ۱۰.۰ درصدی قیمتطلا سر به زیر شد|کاهش ۱۰.۰ درصدی قیمت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

طلا سر به زیر شد|کاهش ۱۰.۰ درصدی قیمت

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱۰.۰ درصد کاهش به یک میلیون و ۲۷۷ دلار و ۶  سنت رسید.

به گزارش  رادیوسهام ،  ​در حالی که امروز ارزش دلار تقویت شده و به مشخص نبودن چشم انداز طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا بازدهی اوراق قرضه خزانه داری این کشور بالاتر رفته است، قیمت طلا امروز با اندکی کاهش مواجه بود.

افزایش بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا موجب کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود و قیمت فلز زرد را کاهش می دهد، در حالی که افزایش ارزش دلار نیز طلا را برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند گران تر می کند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۱٫۰ درصد کاهش به یک میلیون و ۲۷۷ دلار و ۶ سنت رسید.

 قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۱۴٫۰ درصد افت داشت و به یک میلیون و ۲۷۷ دلار و ۱۰ سنت رسید.

قیمت فلز زرد روز جمعه تحت تاثیر بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، کاهش ۷٫۰ درصدی را تجربه کرد که بیشترین افت قیمت یک روزه از ۲۶ اکتبر تاکنون بود.

حتما بخوانید :  کاهش 120هزار تومانی قیمت سکه| سطح دادوستدها کاهش یافته است

در حالی که افزایش میزان سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا در اوایل امروز موجب تقویت ارزش دلار شده بود، این رشد ارز در معاملات بعدی خنثی شد. بازارهای بورس نیز به دلیل نامشخص بودن تکلیف طرح اصلاح نظام مالیاتی امریکا با افت شاخص مواجه بود.

قیمت طلا در طی سال جاری میلادی به دلیل ریسک های ژئوپلتیکی نظیر بلندپروازی های اتمی کره شمالی رشد داشته، اما مجموعه ای از عوامل کاهشی نظیر تقویت ارزش دلار و احتمال افزایش نرخ بهره در امریکا موجب شده تا رشد قیمت ها چندان قابل توجه نباشد.

قیمت طلا به شدت نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در امریکا حساس است، زیرا چنین اقدامی موجب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می شود و با بالا بردن ارزش دلار و گرانتر کردن فلز زرد، جذابیت خرید طلا برای خریداران غیردلاری را کاهش می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه صادرکنندگان و واردکنندگان از اول مهرماه با تعرفه‌های جدید و طبق ارز سامانه نیما که به موجب آن نرخ برابری دلار معادل ۸۰۰۰ تومان تعیین شد، می‌توانند از خدمات بندری و دریایی استفاده کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.