تاریخ: ۲۰:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳

2067, 
تقویت ۱۱۷ واحدی شاخص کل بورس|بازار سهام در تکاپوی یافتن سهم‌های کوچکReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 14Rating: 4.0تقویت ۱۱۷ واحدی شاخص کل بورس|بازار سهام در تکاپوی یافتن سهم‌های کوچکتقویت ۱۱۷ واحدی شاخص کل بورس|بازار سهام در تکاپوی یافتن سهم‌های کوچک
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تقویت ۱۱۷ واحدی شاخص کل بورس|بازار سهام در تکاپوی یافتن سهم‌های کوچک

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر معاملات متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بودند که همسوی بازارگردان‌ها در نمادهای حامی شاخص بورس شاهد تکاپوی برخی خریداران برای یافتن سهم‌های کوچک بودند

به گزارش رادیوسهام ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه ۹۶ با افزایش ۱۱۷ واحدی روی رقم ۸۷ هزار و ۹۴۹ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۱۸ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۵۴۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۳۰ واحدی به رقم  ۹۴ هزار و ۶۸۵ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۹۳ واحدی به رقم ۶۱ هزار و ۴۶۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۹۶ واحدی عدد  ۱۹۲ هزار و ۵۹۷ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم ۹۸۹ واحد ایستاد.

حتما بخوانید :  نمادهای متوقف بورسی و سرمایه‌گذارانی پشیمان

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با ۴۱ واحد، پالایش نفت اصفهان با ۲۲واحد و پارس خودرو با ۱۸ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی پتروشیمی جم با ۱۱ واحد، تاپیکو با ۸ واحد و بانک ملت با ۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۱۷۹ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۷۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۶ هزار و ۲۴۰ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های قند مرودشت، قند لرستان، حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری پردیس، اوراق مشارکت میدکو، پشم شیشه ایران، شیشه و گاز از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بازرگانی و تولیدی مرجان‌کار، اوراق اجاره واسطه مالی اردیبهشت یکم در نماد صایتل و سرمایه‌گذاری سپه بازگشایی شدند.

امروز همچنین بلوک ۶۶٫۵ درصدی سهام کنترلی خدمات هوایی سامان به طور یکجا و شرایطی به قیمت پایه هر سهم ۱۲۵۰ تومان روانه میز فروش فرابورس ایران شد که از سوی یک خریدار با یک کد حقیقی و حقوقی از سوی یک متقاضی خریداری شد.

حتما بخوانید :  کارنامه ضعیف خودرویی‌ها در معاملات هفتگی

 امروز در بازار۲ بورس تهران که با معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۱۹۹٫۵ میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به ارزش کمتر از ۳۰ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو بود.

در نماد معاملاتی معدنی و صنعتی گلگهر نیز کمتر از ۵۸ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱۴ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.

در پالایش نفت اصفهان اما بیش از ۲۳ میلیون سهم به ارزش ۸٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

همچنین بیش از ۲۲ میلیون سهم ریل‌پرداز سیر به ارزش بیش از ۳٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

در صنایع پتروشیمی زنجان نیز ۱۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

اندکی بیش از ۷ میلیون سهم بیمه‌دانا به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد.

در گروه مپنا اما کمتر از ۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبه‌رو بود.

براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی شاهد معاملاتی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی بود که به نظر می‌رسید سرمایه گذاران به دنبال ضعف نقدینگی در گردش بازار سهام و در عین حال تحرک کند شرکت‌های بزرگ به بلوغ رسیده‌ای که با سهام شناوری بالایی مواجه هستند، به دنبال کشف و یا یافتن سهم‌های کوچک و شرکت‌های برخوردار از سرمایه پایین است، شرکت‌هایی که فارغ از تأثیر برجام می‌توانند با سرعت بالایی به لحاظ سودآوری و اجرای طرح‌های توسعه‌ای برخوردار شوند.

حتما بخوانید :  توسعه بازار سرمایه با سامانه مدیریت ریسک معامله‌گران

 امروز بازار سهام بازاری متعادل بود که همسو با معاملات کد به کد و درون‌گروهی حقوقی‌ها و بازارگردان‌های حامی شاخص بورس شاهد تکاپوی معامله‌گران برای یافتن سهم‌های کوچک و برخوردار از ظرفیت رشد تندی بود.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، از اوایل سال آینده تولید خودروهای سواری مرسدس بنز به عنوان جدیدترین دستاورد پسابرجامی دولت تدبیر و امید در ایران آغاز خواهد شد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.