تاریخ: ۱۹:۰۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳

2067, 
مهمترین ریسک های این روزهای بازار سرمایهReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 14Rating: 4.0مهمترین ریسک های این روزهای بازار سرمایه مهمترین ریسک های این روزهای بازار سرمایه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مهمترین ریسک های این روزهای بازار سرمایه

بازار سرمایه این روزها به دلیل افزایش ریسک های سیاسی شاهد افت قیمت ها و کاهش شاخص است اما ریسک های سیاسی معمولا اثر کوتاه مدتی  بر روند معاملات سهام دارد و پس از دوره ای کوتاه بازار مجددا از عوامل درونی  برای معاملات تاثیر می گیرد.

به گزارش رادیوسهام ، مهدی افضلیان ، کارشناس بازار سرمایه  در خصوص روند معاملات این روزهای بازار سرمایه گفت: ریسک‌های سیاسی و تنش‌های منطقه‌ای که درحال‌حاضر بازار با آن روبه‌رو است، به‌طور طبیعی سرمایه گذاران را نگران کرده و در روند معاملات تاثیر گذار است .

وی با تاکید بر اینکه اثر ریسک های سیاسی در بازار سرمایه کوتاه مدت است، افزود: ریسک های سیستماتیک باعث ایجاد ترس و تردید در رفتارهای سرمایه گذاران می شود.

وی درباره رفتار سرمایه گذران در زمان افزایش ریسک های سیستماتیک گفت: در این شرایط سرمایه گذارانی که در بازار حضور دارند، ترجیح میدهند خرید و فروش های خود را متوقف کنند ازسوی دیگر تمایل سرمایه‌گذارانی که تازه قصد ورود به بازار را داشتند کاهش پیدا می‌کند.

حتما بخوانید :  انبساط ناهمگون بازارهای داخلی

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه افزایش تنش های سیاسی منطقه باعث افزایش نرخ نفت شده است،گفت: زمانی که تنش سیاسی ایجاد شود در میزان تولید نفت هم اثرگذار است، در این صورت به دلیل کاهش عرضه‌ها، نرخ نفت افزایش پیدا می‌کند. ازسوی دیگر، از آنجا که این ماده خام مورد استفاده همه دنیا است، بنابراین این تغییرات برای سرمایه‌گذاران خارجی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

وی تنش های منطقه را مهمترین عامل افزایش قیمت نفت دانست و افزود: بازار سرمایه این روزها متاثر از این تنش های سیاسی است اما اینکه این روند چقدر تاثیر گذار است ، نمی‌توان نظر قطعی داد.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر افزایش قدرت تحلیل در بازار سرمایه گفت: درحال‌حاضر و در مقایسه با چند سال گذشته، معامله گران بازار سرمایه روند منطقی‌تری نسبت به اتفاق‌های سیاسی در پیش می گیرند.

وی افزود: به هرحال بازار جهانی هنوز وضعیت خوبی دارد، با توجه به نزدیک‌شدن به روزهای پایانی سال میلادی۲۰۱۷، به‌طور قطع مشکل خاصی در بازارهای جهانی ایجاد نمی شود و آمار اقتصادی چین و امریکا و اتحادیه اروپا هم مناسب است.

وی با تاکید بر اینکه شرایط بازار از نظر اقتصادی نگران کننده نیست ،گفت: اما اتفاق‌های سیاسی قابل پیش‌بینی نیست. با گذشت زمان نگرانی های بازار درباره خبرهای سیاسی کاهش می یابد و دوباره به سمت گزارش‌های ۹ ماهه حرکت کرده و بیشتر از این بابت متاثر می‌شود.

حتما بخوانید :  عرضه نفت خام در بورس انرژی از ششم آبان ماه

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

بازیگران عمده معاملات روز چهارشنبه را با حمایت‌های گسترده به پایان بردند. به‌طوری‌که در این روز بیش از ۱۵۰میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران حقوقی منتقل شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.