2682, 2224, 
چرا در ماه صفر طلا گران شد؟ | تأثیر قیمت ارز بر قیمت طلا در کشورReviewed by رادیو سهام on Nov 15Rating: 5.0چرا در ماه صفر طلا گران شد؟ | تأثیر قیمت ارز بر قیمت طلا در کشور چرا در ماه صفر طلا گران شد؟ | تأثیر قیمت ارز بر قیمت طلا در کشور
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر: یکی از عوامل افزایش قیمت طلا، بحث کره شمالی و لفاظی‌های ترامپ بود که باعث افزایش قیمت طلا شد. چرا در ماه صفر طلا گران شد؟ | تأثیر قیمت ارز بر قیمت طلا در کشور

به گزارش رادیو سهام، رئیس اتحادیه طلا و جواهرات درباره تاثیرگذاری نوسانات نرخ ارز بر قیمت طلای کشور، گفت: قیمت طلا و سکه در داخل کشور حاصل ضرب قیمت جهانی در قیمت ارز است؛ بنابراین قیمت طلا از دو عامل تشکیل شده است؛ یکی قیمت جهانی است و یکی قیمت ارز است.
کشتی آرای درباره قیمت انس جهانی طلا هم اضافه کرد: در حال حاضر در شرایطی هستیم که اگر اوضاع اقتصادی و سیاسی ثبات داشته باشد، این ثبات اثر مستقیم در قیمت طلا دارد، یعنی هر چقدر ثبات بیشتر باشد نوسان قیمت در بازار، کمتر می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از عوامل افزایش قیمت طلا، بحث کره شمالی و لفاظی‌های ترامپ بود که باعث افزایش قیمت طلا شد، گفت: بعد از کاسته شدن همین التهابات قیمت جهانی طلا هم کاهش یافت.
رئیس اتحادیه طلا و جواهرات با اشاره به این نکته که ماه صفر یا هر ماه دیگری هیچ تفاوتی برای ایجاد نوسانات بازار نمی‌کند تصریح کرد: همه پیش بینی می‌کردند در ماه صفر قیمت طلا کاهش یابد، ولی افزایش قیمت رخ داد.
کشتی آرا با اشاره به اینکه مردم همچنان به طلا به دید کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند، گفت: هنوز هم نگاه سنتی به این شکل است و در آینده هم این نگاه باقی می‌ماند کسی نمی‌تواند منکر دید این مردم شد.
کشتی آرای در پایان گفت: وضع اصناف طلا بسیار شدید راکد است؛ علت هم رکود اقتصادی کشور است. به همین دلیل بسیاری از واحدهای ما در حال تعطیلی هستند و مردم قدرت خرید طلا را ندارند.
منبع: خبرگزاری دانشجو

خبر انتخاب شده برای شما

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه صادرکنندگان و واردکنندگان از اول مهرماه با تعرفه‌های جدید و طبق ارز سامانه نیما که به موجب آن نرخ برابری دلار معادل ۸۰۰۰ تومان تعیین شد، می‌توانند از خدمات بندری و دریایی استفاده کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  ارز سامانه نیما مبنای تعرفه خدمات دریایی و بندری‌ شد