2682, 2224, 
بازار طلا در انتظار یک اتفاق مهمReviewed by رادیو سهام on Nov 15Rating: 5.0بازار طلا در انتظار یک اتفاق مهمبازار طلا در انتظار یک اتفاق مهم
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند که طی ماه های اخیر قیمت طلا در یک محدوده خاص و محدود تثبیت شده و اگر اتفاق دراماتیک و مهمی در عرصه بازارهای بین المللی روی ندهد، این روند باثبات قیمت طلا ادامه خواهد یافت. بازار طلا در انتظار یک اتفاق مهم

به گزارش رادیو سهام،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،  قیمت طلا در یک ماه گذشته در محدوده ۳٫۳ درصدی تغییر و نوسان داشته که این محدودترین نوسان قیمت طلا از فوریه ۲۰۱۳ میلادی به شمار می رود.

دیوید گووت رئیس بخش فلزات گرانبها در موسسه سرمایه گذاری مارکس اسپکترون در این باره تاکید کرد: بازار جهانی طلا بسیار آرام بوده است. قیمت طلا در یک ماه گذشته بین ۱۲۶۰ تا ۱۳۰۰ دلار تثبیت شده و تصور نمی کنم اگر اتفاق خاصی در بازارهای بین المللی روی ندهد، این روند تغییری داشته باشد. به نظر می رسد بازار جهانی طلا به یک خواب موقت فرو رفته است. این پایین ترین سطح نوسانات قیمت جهانی طلا در ۷ سال اخیر به شمار می رود.

حتما بخوانید :  برنامه عرضه ارز بانک مرکزی در بازار ثانویه

این آرامش نسبی حاکم بر بازار طلا موجب شده است تا برخی تحلیلگران پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا در سال آینده را تغییر دهند. به عنوان مثال جونی توز تحلیلگر ارشد موسسه یو بی اس پیش بینی کرده است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ به طور میانگین به ۱۲۸۵ دلار خواهد رسید. بعید به نظر می رسد که در کوتاه مدت شاهد کاتالیزور مهمی باشیم که بتواند قیمت جهانی طلا را به شدت تغییر دهد.
به اعتقاد فعالان بازارهای بین المللی، بهبود اوضاع اقتصادی کشورهای صنعتی و توسعه یافته فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.

البته قیمت جهانی طلا از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون بیش از ۱۲ درصد رشد داشته است. برخی تحلیلگران اقتصادی مثل تاد هورویتز نیز بر این باورند که تثبیت قیمت جهانی طلا در هفته های اخیر نشانگر افزایش قیمت این فلز گرانبها در ماه های آینده خواهد بود. این مساله نشان می دهد که دوران افت قیمت طلا در بازارهای جهانی به پایان رسیده است.

به نظر می رسد نگرانی های مربوط به اصلاحات مالیاتی در آمریکا نیز می تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا در ماه های آینده شود.

نوسانات ارزش دلار و سیاست های پولی و نرخ بهره بانک های مرکزی بزرگ جهان نیز عامل مهم و تعیین کننده ای برای قیمت جهانی طلا در ماه های آتی خواهد بود.

حتما بخوانید :  قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۰۷/۲۸

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران به ۴ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.