2682, 2224, 
پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷Reviewed by رادیو سهام on Nov 18Rating: 5.0پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه سرمایه گذاری فست مارکتس در سخنانی تاکید کرد: من نسبت به عملکرد قیمت طلا در کوتاه مدت بسیار خوش بین هستم، پیش بینی می کنم قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی بار دیگر با افزایش روبرو خواهد شد. پیش بینی قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۷

به گزارش رادیو سهام ،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، بوریس مکانیک رضایی  در ادامه تصریح کرد: تجزیه و تحلیل روند سرمایه گذاری در صندوق های بزرگ پوشش ریسک جهان نشان می دهد که طلا هنوز جایگاه برتری در بین سایر دارایی ها دارد و سرمایه گذاران بین المللی هنوز توجه خاص و ویژه ای را به طلا دارند.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که میزان ذخایر طلای صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان طی ماه های اخیر روندی کاملا صعودی داشته است. میزان ذخایر طلای صندوق های سرمایه گذاری جهان تا ۷ نوامبر به بیش از ۴۸۳ تن رسیده که نسبت به هفته گذشته ۳ درصد معادل ۱۳٫۴۶ تن رشد داشته است.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: اگر طلا بتواند در کوتاه مدت سطح حمایتی ۱۲۷۰ دلاری را حفظ کند به زودی تا مرز ۱۳۰۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.

حتما بخوانید :  چرا فروشنده‌ها از فروش ملک صرف‌نظر کردند؟

البته به نظر می رسد در بازارهای آسیایی سرمایه گذاران هنوز منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا هستند تا نسبت به خرید و سرمایه گذاری اقدام کنند.

برخی تحلیلگران اقتصادی نیز معتقدند که شرایط فعلی بازار طلا مشابه آوریل ۲۰۰۵ میلادی است یعنی زمانی که قیمت طلا در محدوده مشخصی گرفتار شده بود و با نوسان چندانی روبرو نمی شد.

البته این مساله می تواند خبر خوبی برای سرمایه گذاران در بازار طلا باشد چرا که در سال ۲۰۰۵ میلادی نیز قیمت جهانی طلا در نهایت با افزایش چشمگیری روبرو شد.

قیمت طلا در روزهای اخیر در محدوده ۱۲۶۷ تا ۱۲۸۵ دلار در هر اونس تثبیت شده است. البته این احتمال وجود دارد که اگر سطح حمایتی ۱۲۶۰ دلاری شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۰۰ دلار در هر اونس کاهش یابد.

واحد اطلاعات اقتصادی بلومبرگ پیش بینی کرده است که روند نزولی ارزش دلار آمریکا در سال ۲۰۱۸ میلادی ادامه خواهد یافت و بازار سهام نیز با نوسانات شدیدی روبرو خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

به نظر می رسد اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۲۸۵ دلاری را بشکند روند صعودی قیمت ادامه خواهد یافت. در صورتی که روند نزولی ارزش دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی ادامه یابد، قیمت طلا تا مرز ۱۴۰۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد داشت.

حتما بخوانید :  خرید خانه را به روزهای آینده موکول نکنید

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.