2682, 2224, 
پیش بینی افزایش قیمت طلا به بیش از ۱۳۰۰ دلارReviewed by رادیو سهام on Nov 25Rating: 5.0پیش بینی افزایش قیمت طلا به بیش از ۱۳۰۰ دلارپیش بینی افزایش قیمت طلا به بیش از ۱۳۰۰ دلار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 3٫۰۰ out of 5)
Loading...

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشانپیش بینی افزایش قیمت طلا به بیش از ۱۳۰۰ دلار می دهد که قیمت جهانی طلا احتمالا طی روزهای آینده به بیش از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، نظرسنجی نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در هفته آتی افزایش خواهد یافت و احتمالا سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را خواهد شکست.

بر اساس این گزارش ۱۹ کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته کیتکو شرکت کرده اند که از این تعداد ۱۳ نفر معادل ۶۸ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت. ۲ نفر معادل ۱۱ درصد به کاهش قیمت طلارای دادند و ۴ نفر معادل ۲۱ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین نیز ۷۴۴ نفر شرکت کردند که از این تعداد نیز ۴۲۱ نفر معادل ۵۷ درصد تاکید کردند قیمت طلا در هفته آینده افزایش می یابد، ۲۲۹ نفر معادل ۳۱ درصد نیز بر این باورند که قیمت طلا با کاهش روبرو می شود  و ۹۴ نفر معادل ۱۳ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد داشت.

حتما بخوانید :  چرا فروشنده‌ها از فروش ملک صرف‌نظر کردند؟

در نظرسنجی هفته گذشته ۵۶ درصد سرمایه گذاران وال استریت و مین استریت به افزایش قیمت طلا رای داده بودند.

 از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون ۵۹ درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی و ۶۴ درصد پیش بینی های سرمایه گذاران مین استریت درست بوده است.

افشین نبوی تحلیلگر ارشد موسسه ام کی اس سوییس در این باره گفت: قیمت جهانی طلا در روزهای آینده احتمالا به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید. ارزش دلار آمریکا احتمالا کاهش خواهد یافت و این مساله موجب تقویت قیمت طلا خواهد شد.

برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که قیمت طلا در کوتاه مدت تغییری نخواهد کرد ولی در بلندمدت روندی صعودی خواهد داشت.  رشد شاخص سهام و افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مهمترین چالش های قیمت طلا در کوتاه مدت به شمار می رود.

البته گروهی از اقتصاددانان نیز بر این باورند که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر می تواند فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند.

تحلیلگران موسسه فونیکس فیوچرز نیز بر این باورند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده بین ۱۲۷۲ تا ۱۲۹۸ دلار در نوسان خواهد بود.

به نظر می رسد انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و نشست اوپک تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

حتما بخوانید :  ۸۰ درصد نقدینگی، ناشی از سود بالای بانکی است

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.