2681, 2224, 
پیش بینی کامرز بانک آلمان درباره روند قیمت طلا در سال 2018Reviewed by سایت رادیوسهام on Dec 10Rating: 4.0پیش بینی کامرز بانک آلمان درباره روند قیمت طلا در سال 2018پیش بینی کامرز بانک آلمان درباره روند قیمت طلا در سال 2018
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پیش بینی کامرز بانک آلمان درباره روند قیمت طلا در سال 2018

تازه ترین پیش بینی کامرز بانک آلمان نشان می دهد که میانگین قیمت هر اونس  طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۳۲۵ دلار خواهد رسید.

به گزارش رادیوسهام  به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز ، کامرز بانک آلمان در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرده است که قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی برای سومین سال متوالی با افزایش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش پایین بودن نرخ بهره واقعی و ادامه نگرانی های سیاسی در آمریکا و اروپا می تواند عامل مهمی برای ادامه روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ میلادی باشد.

این بانک آلمانی در ادامه افزود: قیمت نقره نیز طی سال آینده به خاطر رشد تقاضای صنعتی با افزایش روبرو خواهد شد. البته قیمت پالادیوم طی سال آینده نمی تواند به روند صعودی اش ادامه دهد چرا که تقاضای مربوط به بخش خودروسازی با کاهش روبرو می شود.

کامرز بانک پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا طی سال آینده به ۱۳۲۵ دلار خواهد رسید . قیمت طلا در شش ماه نخست سال آینده به طور متوسط به ۱۳۰۰ دلار و در شش ماه دوم به ۱۳۵۰ دلار می رسد.

حتما بخوانید :  معرفی خودروی جدید سایپا + تصاویر و مشخصات

این گزارش افزود: میانگین قیمت هر اونس نقره نیز سال آینده به ۱۷٫۲۵ دلار خواهد رسید.

قیمت جهانی طلا در هفته گذشته با افت ۲٫۶ درصدی روبرو شده ولی از ابتدای امسال تاکنون با رشد ۸ درصدی همراه بوده است.

کامرز بانک اعلام کرده است که طلا می تواند به روند صعودی خود مانند دو سال اخیر ادامه دهد. مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در سال آینده نیز سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان خواهد بود. سیاست های انبساطی پولی موجب خواهد شد تا نرخ بهره واقعی در اقتصادهای بزرگ جهان همچنان پایین باشد.

نگرانی و نااطمینانی های سیاسی در آمریکا و اروپا نیز می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود. روند دشوار تشکیل دولت جدید در آلمان و انتخابات سرنوشت ساز پارلمانی ایتالیا و مسائل مربوط به برگزیت و استقلال کاتالونیا می تواند تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت طلا داشته باشد.

از سوی دیگر به نظر می رسد تنش های سیاسی در دومین سال ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا نیز ادامه خواهد یافت. تنش های سیاسی مربوط به کره شمالی خاورمیانه و ونزوئلا و تشدید تنش بین روسیه و غرب نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا باشد.

حتما بخوانید :  آخرین وضعیت بازار مسکن در ۹۹

پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته جاری خود نرخ بهره را بار دیگر افزایش دهد. روند صعودی نرخ بهره آمریکا در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه خواهد یافت.

این بانک آلمانی پیش بینی کرده است که میانگین قیمت پالادیوم نیز سال آینده به ۱۰۱۰ دلار در هر اونس خواهد رسید. این رقم برای پلاتین نیز به ۹۷۵ دلار خواهد رسید.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

کاهش شدید تقاضا برای خودرو در بازار
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه روند کاهشی قیمت خودرو آغاز شده اما تقاضای واقعی برای خرید وجود ندارد، معتقد است که روند بازار خودرو کاملا وابسته به عرضه خودروسازان خواهد بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.