2682, 2224, 
سقوط بیت‌کوین در بین ریسک‌های مهم بازار در سال ۲۰۱۸Reviewed by سایت رادیوسهام on Dec 11Rating: 4.0سقوط بیت‌کوین در بین ریسک‌های مهم بازار در سال ۲۰۱۸سقوط بیت‌کوین در بین ریسک‌های مهم بازار در سال ۲۰۱۸
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

سقوط بیت‌کوین در بین ریسک‌های مهم بازار در سال ۲۰۱۸

دوچه بانک قبل از آغاز فروش اوراق سهام بیت‌کوین در روز یکشنبه اعلام کرد:  جنون بیت‌کوین در سال آینده می‌تواند ریسکی واقعی برای بازارهای بزرگتر جهانی، به همراه داشته باشد.

به گزارش رادیوسهام  به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، دوچه بانک قبل از آغاز فروش اوراق سهام بیت‌کوین در روز یکشنبه اعلام کرد: جنون بیت‌کوین در سال آینده می‌تواند ریسکی واقعی برای بازارهای بزرگتر جهانی به همراه داشته باشد.

تورستن اسلاک، اقتصاددان بین‌المللی ارشد این بانک، در پیامی برای مشتریان مهمترین ریسک‌های بازار در سال ۲۰۱۸ را به صورت یک لیست ارسال کرد. مواردی که در این لیست آمده‌اند شامل سقوط قیمت بیت‌کوین، تورم بالاتر و تهدید کره‌شمالی و ۲۷ مورد دیگر هستند.

با رشد قیمت بیش از ۱۰۰۰ دلاری این پول دیجیتال تنها در یک ساعت، بیت‌کوین امسال به عنوان یک پدیده مالی ظهور کرده است. بر همین اساس، امسال با رشد سرسام‌آور ارز دیجیتال، اسلاک می‌گوید که بازارها تاثیر گسترده‌تری که بیت‌کوین به صورت بالقوه می‌تواند داشته باشد را به درستی در نظر نگرفته‌اند.

حتما بخوانید :  قیمت دلار پس از وعده جدید همتی

او قبلا در روز پنج‌شنبه هم در برنامه تیدینگ نیشن شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفته بود: به نظر من این چیزی است که بازارهای مالی تا به حال آن را به عنوان مساله‌ای کوچک در نظر گرفته‌اند.

او گفت که نگران است که با ادامه گرایشات موجود، بیت‌کوین و اوج و فرودهای شدید قیمت آن سال آینده بتواند بیشتر سیستماتیک شود.

اسلاک گفت: با این سرعتی که قیمت بیت‌کوین در حال بالا رفتن است، حتی نمی‌توان گفت که در پایان ۲۰۱۸ با چه قیمتی روبرو خواهیم بود؛ اما ما معتقدیم که در ۲۰۱۸ هم همچنان با این موضوع مواجه خواهیم بود؛ ولی هنوز سوالاتی هست که بی پاسخ مانده‌اند.

در حالی‌ که تعداد معتقدان واقعی به بیت‌کوین از آن‌چه که باید باشد هم بیشتر شده و وجود همین افراد باعث شده است قیمت این ارز دیجیتال در هفته گذشته میلادی، به ۱۹۰۰۰ دلار هم برسد، در عین حال، نوسانات شدید بیت‌کوین و عدم شفافیت آن باعث شده است که تعداد زیادی هم منتقد برای خود بدست بیاورد.

در هفته گذشته، میزبان برنامه جیم کرامر، مد مانی، تجارت بیت‌کوین را به یک بازی قمار مرموز در کازینو تشبیه کرد که به نظر می‌رسد فقط برنده دارد و هیچ بازنده‌ای ندارد؛ اما این می‌تواند تغییر کند.

حتما بخوانید :  بازار مسکن نفس‌های آخر رشد قیمت را می‌کشد

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

شروع هفته‌ای آرام در بازار ارز
در حالی که رییس کل بانک مرکزی درباره روند بازار ارز امروز شنبه ۲۵ خرداد ماه را مثل چند روز گذشته پیش‌بینی کرده بود، اما برخی از منابع خبری قیمت دلار را در میانه کانال ۱۳ هزار تومان اعلام کرده‌اند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.