2224, 
تصمیم مجلس برای معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۷Reviewed by رادیو سهام on Dec 20Rating: 5.0تصمیم مجلس برای معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۷تصمیم مجلس برای معافیت مالیاتی کارمندان در سال ۹۷
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از موافقت کمیسیون برنامه با سقف معافیت مالیاتی تا دو میلیون تومان در ماه خبر داد.

به گزارش رادیو سهام، محمدمهدی مفتح اظهار کرد: در جلسه عصر سه‌شنبه کمیسیون برنامه، بودجه و در جریان بررسی جزییات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۷، تبصره ۶ ماده واحد لایحه بودجه سال ۹۷ بررسی و سقف معافیت مالیاتی ۲۴۰میلیون ریال تعیین شد. بر این اساس نرخ مالیات مذکور بر درآمد کارکنان دولتی و غیر دولتی مازاد بر مبلغ تا ۵ برابر مسئول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد آن ۲۰ درصد است.

وی افزود: بر اساس مصوبه کمیسیون بودجه، میزان مالیات اشخاص موضوع ماده ۵۷ و ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال تعیین شد.

به گفته مفتح، تبصره مربوط به اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده از متن لایحه بودجه ٩٧ حذف شد تا این موضوع روند قانونی خود را برای دائمی شدن در مجلس طی کند.

حتما بخوانید :  پیش‌بینی تداوم ارزانی در بازار خودرو

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: همچنین براساس مصوبه کمیسیون بودجه، وزارت نیرو از طریق شرکت های آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب بهای شهری به ازای هر متر مکعب فروش آب شرب، مبلغ ۲۰۰ ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه داری کل کشور واریز کند، وجوه مذکور مشمول مالیات به نرخ صفر است.

مصوبات کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جزئیات لایحه بودجه سال ۹۷ باید به تصویب کمیسیون تلفیق بودجه و صحن علنی مجلس برسد.

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.