تاریخ: ۱۵:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۳۰

2067, 
بهترین خبر برای صنعت سیمان کاهش تعرفه صادرات به عراق استReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 21Rating: 4.0بهترین خبر برای صنعت سیمان کاهش تعرفه صادرات به عراق استبهترین خبر برای صنعت سیمان کاهش تعرفه صادرات به عراق است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در روزهای اخیر افزایش تقاضا در گروه سیمانی محسوس بوده است هر چند در سال های اخیر همواره افزایش تقاضا در این گروه به سرعت از جانب کدهای حقوقی پاسخ داده می شود . بررسی ها حاکی از آن است که در جلسه رایزن بازرگانی ایران با رییس گمرک عراق بر سر کاهش تعرفه صادرات ۴ گروه محصولات توافق حاصل شده که یکی از این گروه ها، مصالح ساختمانی و سیمان است.

بهترین خبر برای صنعت سیمان کاهش تعرفه صادرات به عراق است

بهترین خبر برای سیمانی ها کاهش تعرفه صادرات به عراق است

به گزارش رادیوسهام ، مدیر فروش شرکت سیمان داراب در خصوص عواملی که سبب رشد تقاضا درگروه سیمان شده است ،  گفت: اتفاق خاصی در صنعت سیمان رخ نداده؛ اما اگر خبر کاهش تعرفه صادرات سیمان به عراق صحت داشته باشد، به نوعی بهترین اتفاق ممکن برای صنعت سیمان خواهد بود. بازار عراق بازار مناسبی بود که به سبب افزایش تعرفه ها، از دست رفته بود. در صورت کاهش تعرفه ها، شرکت های سیمانی نزدیک به مرز عراق امکان صادرات به این کشور را یافته و بازار داخل نیز تحت تاثیر این موضوع، متعادل تر خواهد شد.

حتما بخوانید :  دیده‌بان بورس چهارشنبه (۲۱ آذر)

آنچه مسلم است شرکت های سیمانی به این نتیجه رسیده اند که فروش سیمان با قیمت های فعلی، توجیه ندارد و باید فکری برای واقعی تر شدن نرخ ها نمود.

از روز شنبه ۱۰ هزار تومان از تخفیف فروش هر تن سیمان کاهش می یابد

محمدمهدی مهدوی درخصوص کاهش تخفیف های فروش سیمان  گفت : از روز شنبه به ازای هر تن سیمان، ۱۰ هزار تومان از تخفیفات در استان فارس کاسته خواهد شد.

قیمت فروش سیمان ، عمدتا کمتر از نرخ های مصوب سال ۱۳۹۳ می باشد. با توجه به آنکه به هر حال حجمی از سیمان، مورد نیاز بازار داخل خواهد بود و این نیاز، نه از طریق واردات بلکه از شرکت های داخلی تامین می گردد؛ بنابراین در صورت هماهنگی و انسجام کارخانجات سیمانی، بازار کشش مقداری افزایش قیمت را خواهد داشت.

افزایش قیمت حامل های انرژی ، ارز و … در سال ۹۷ چالشی برای صنعت سیمان خواهد بود / سیمانی ها برای حذف تخفیف هماهنگ شوند

وی در خصوص افزایش بهای تولید سیمان گفت : بهای تمام شده سیمان افزایشی بوده و دلیل کاهش تخفیفات نیز همین موضوع می باشد. افزایش نرخ مواد اولیه از جمله آجر نسوز، افزایش نرخ حقوق و دستمزد و حامل های انرژی، افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر هزینه تامین ماشین آلات و… در سال ۹۷، می تواند صنعت سیمان را دچار چالش کند و با این وضعیت، چاره ای جز هماهنگی بیشتر سیمانی ها برای ساماندهی بازار سیمان و منطقی تر شدن قیمت ها نخواهد بود. تنها محصولی که سال هاست با افزایش قیمت همراه نبوده، سیمان است و به اعتقاد من این محصول با کمی برنامه ریزی به قیمت واقعی و منطقی نزدیک خواهد شد.

حتما بخوانید :  زمان راه‌اندازی قرارداد آتی سبد سهام

به فروش بودجه شده دست می یابیم

وی در ادامه در مورد وضعیت فروش ساراب بیان کرد: صادرات شرکت سیمان داراب روند با ثبات و یکنواختی دارد. ثبات قیمتی یکی از عوامل جذابیت برای مشتریان صادراتی شرکت است.

در بازار داخل نیز وضعیت فروش مطلوب ارزیابی می شود و اگر شرایط جوی مساعد باشد، فروشی که در بودجه پیش بینی شده محقق خواهد شد. چشم انداز آینده روشن است و بدون شک با اندکی برنامه ریزی می توان تحرک مثبت و مناسبی در صنعت سیمان ایجاد نمود.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

فولاد هرمزگان با ایجاد یک بخش مستقل در ساختار رسمی شرکت، توجه به بومی‌سازی را بیش از گذشته افزایش داده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.