2682, 2224, 
پیش بینی بزرگترین بانک جهان از افزایش قیمت طلاReviewed by رادیو سهام on Dec 27Rating: 5.0پیش بینی بزرگترین بانک جهان از افزایش قیمت طلاپیش بینی بزرگترین بانک جهان از افزایش قیمت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بزرگترین بانک جهان پیش بینی کرده است پیش بینی بزرگترین بانک جهان از افزایش قیمت طلا که پایین بودن تورم در اقتصاد جهانی موجب خواهد شد تا نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ نیز همچنان پایین باشد و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، آی سی بی سی بانک در تازه ترین گزارش چشم انداز اقتصاد و بازار جهانی اعلام کرده است که تورم پایین موجب خواهد شد تا بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را همچنان پایین نگه دارند و این مساله به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش مارکوس گاروی تحلیلگر ارشد آی سی بی سی بانک تاکید کرد: نسبت به قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی امیدوار هستیم و دلایل خوبی وجود دارد که سرمایه گذاران باید طلا را در سبد سرمایه گذاری قرار دهند.

وی در ادامه افزود: تصور می کنیم که تورم آمریکا طی سال آینده پایین تر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو باشد و این مساله موجب خواهد شد تا فدرال رزرو مسیر عادی سازی سیاست های پولی را متوقف کند.

حتما بخوانید :  بازار طلا خوابید | حباب سکه چقدر شد؟

این بانک پیش بینی کرده است که میانگین قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۳۱۲ دلار خواهد رسید. البته تحلیلگران این بانک بر این باورند که تا زمانی که شاخص سهام اصلاح قابل توجهی نداشته باشد، قیمت طلا نمی تواند با رشد فزاینده ای روبرو شود.

گاروی بر این باور است که عامل اصلی و مهم برای قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی ، نرخ بهره واقعی خواهد بود. افزایش نرخ بهره واقعی قطعا به ضرر تقاضا و قیمت طلا خواهد بود و جذابیت کمتری برای سرمایه گذاران خواهد داشت.

در حالی که پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا ۳ بار دیگر نرخ بهره را در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش دهد ولی گاروی معتقد است که در شرایط کنونی بعید است که فدرال رزرو بتواند با توجه به اوضاع اقتصادی و نرخ تورم، بهره را مطابق با انتظارات و پیش بینی ها افزایش دهد.

البته قیمت طلا طی سال ۲۰۱۷ میلادی علی رغم آنکه فدرال رزرو آمریکا ۳ بار نرخ بهره را افزایش داد با رشد ۱۰ درصدی روبرو شده است. کارشناسان اقتصادی شک و تردید دارند که قانون جدید مالیاتی آمریکا عامل مهم تعیین کننده ای برای رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۸ باشد.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

مقصر نابسامانی بازار اجاره مسکن کیست؟
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کلیت طرح تعیین سقف اجاره‌بهای مسکن خوب است، اما باید جزئیات این لایحه به دقت بررسی شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.