2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آ.س.پReviewed by سایت رادیوسهام on Dec 30Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آ.س.پ گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آ.س.پ
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آ.س.پ

مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۶ شرکت آ.س.پ صبح روز جاری با حضور بیش از ۸۹ درصد سهامداران برگزار شد و تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم میان سهامداران به تصویب رسید.

به گزارش رادیوسهام به نقل از روابط عمومی شرکت بین المللی توسعه ساختمان، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت آ.س.پ ساعت ۹:۳۰ صبح روز شنبه ۹دی ماه ۹۶ در محل سالن اجتماعات پروژه آریا عمران پارس (مگا پارس) با حضور ۸۹٫۴۴ درصد صاحبان سهام یا نمایندگان قانونی آنها و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و حسابرس و بازرس قانونی تشکیل شد.

ریاست این مجمع برعهده دکتر محمدرضا کریمی علویجه به نمایندگی از شرکت بین المللی توسعه ساختمان بود و دکتر محمدرضا فهمی از بانک انصار و ابوالفضل بیگی از شرکت پیمان غدیر به عنوان نظار و همچنین اردشیر نصرالهی منشی اعضای دیگر هیات رییسه مجمع شرکت آ.س.پ را تشکیل دادند.

در ابتدای این جلسه بعد از استماع گزارش هیات مدیره و بازرس قانونی، صورت های مالی سال مالی منتهی به شهریورماه ۹۶ به تصویب رسید.

در حالی شرکت فرابورسی آ.س.پ طی سال مالی ۹۶ ، ۱۰۰ ریال درآمد به ازای هر سهم محقق کرد که با تصویب سهامداران ۶٫۴ میلیارد تومان از سود انباشته معادل ۸۰ ریال به ازای هر سهم برای تقسیم میان سهامداران در نظر گرفته شد.

همچنین موسسه حسابرسی شاخص اندیشان به عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی و موسسه حسابرسی اصول پایه فراگیر به عنوان حسابرس و بازرس قانونی علی البدل برای سال مالی منتهی به شهریورماه ۹۷ انتخاب شدند. علاوه بر این روزنامه اطلاعات طبق سنوات گذشته  به عنوان روزنامه کثیرالانتشار این شرکت انتخاب شد.

حتما بخوانید :  زمان راه‌اندازی قرارداد آتی سبد سهام

بنابراین گزارش، تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیات مدیره به شرط حداقل یک جلسه در ماه ۱۰ میلیون ریال تصویب شد. این در حالی است که با تصمیم سهامداران عمده ۴۸۰ میلیون ریال به عنوان پاداش هیات مدیره تعیین شد.

فعالیت آ.س. پ

مهندس سید ابوالقاسم هاشمی مدیرعامل شرکت آ.س.پ در ابتدای مجمع سالانه با زنده نگاه داشتن یاد و خاطره مدیرعامل پیشین شرکت مرحوم مهندس حسین نعیمی ابیانه، به تشریح گزارش فعالیت هیات مدیره برای سال مالی ۹۶ پرداخت.

 وی درباره موضوع فعالیت شرکت گفت: این مجموعه با تاسیس در سال ۱۳۴۸ و ورود به فرابورس در سال ۹۰ در زمینه های مختلفی شامل مطالعه و مدیریت طرح و اجرای پروژه های عمرانی در رشته های ساختمان، راه سازی، تاسیسات و تجهیزات، برق و انرژی نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع و معادن و کلیه فعالیت های مرتبط، مطالعه و مدیریت اجرای عملیات خرید، آماده سازی اراضی و ساخت و ساز در رشته ها و روش های گوناگون، انجام هر گونه عملیات مالی و مهندسی و اجرایی در راستای اهداف شرکت و … به فعالیت مشغول است.

افزایش سرمایه به ۱۰۰ میلیارد تومان

این مقام مسئول به سرمایه ۲۰ میلیون ریالی شرکت در بدو تاسیس در سال ۴۸ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سرمایه شرکت به ۸۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته که عملیاتی کردن افزایش سرمایه شرکت به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال در آینده نزدیک از جمله برنامه های آینده شرکت محسوب می شود.

حتما بخوانید :  کارنامه « کگل » در اکتشاف

مهندس هاشمی ترکیب سهامداران عمده شرکت آ.س.پ را شرکت بین المللی توسعه ساختمان با ۴۰٫۲۶ درصد، شرکت صنعتی و بازرگانی غدیر با ۲۰٫۵ درصد، شرکت بانک انصار با ۱۵٫۱۲ درصد، شرکت سرمایه گذاری غدیر با ۸٫۴۸ درصد، موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با ۴٫۸۴ درصد و سایر سهامداران حقوقی و حقیقی ۱۰٫۶۶ درصد اعلام کرد.

افزایش سود خالص

 مدیرعامل شرکت آ.س.پ سود خالص را متغیر شاخص در صورت های مالی شرکت ها قلمداد کرد و گفت: این متغیر نسبت به سال ۹۵ از جهش مناسبی برخوردار بوده به طوری که سود هر سهم آ.س.پ از ۲۴ ریال در سال مالی ۹۵ به ۱۰۰ ریال در سال مالی ۹۶ افزایش یافت.

هاشمی به فعالیت های اجرایی شرکت آ.س.پ در سه بخش پیمان مدیریت، مشارکتی و سرمایه گذاری و همچنین پیمانکاری اشاره کرد و گفت: دو پروژه پیمان مدیریت سعدی شیراز و بعثت با کارفرمایی شرکت بین المللی توسعه ساختمان با پیشرفت ۹۱ و ۱۰۰ درصدی آماده افتتاح است.

وی در خصوص پروژه برج های مسکونی رشدیه هم به عنوان فعالیت مشارکتی و سرمایه گذاری مجموعه آ.س.پ خاطرنشان کرد: امید است این پروژه با کاربری مسکونی و دارای ۱۲۸ واحد در سال مالی آینده به اتمام برسد و شاهد بهره برداری آن باشیم.

توقف عملیات اجرایی پروژه پاسارگاد

وی به عدم اجرای تعهدات شریک پروژه پاسارگاد که موجب توقف عملیات اجرایی آن شده، گفت: اقدامات لازم در خصوص تعیین وضعیت و بازیافت مخارج آن انجام شد و موضوع اختلاف فی مابین به داوری ارجاع و در نتیجه رای به نفع شرکت آ.س.پ صادر و دادخواست اجرای رای داوری در تاریخ ۹ آبان ماه سال جاری به اجراییات دادگستری تقدیم شده است.

حتما بخوانید :  دیده‌بان بورس چهارشنبه (۲۱ آذر)

مهندس هاشمی در این خصوص ادامه داد: طی پیگیری های مجدانه و انجام مذاکرات متعدد با سازمان نوسازی شهر تهران، پروژه پاسارگاد مجددا مورد ارزیابی اقتصادی قرار گرفت و در جهت سودآوری پروژه، قسمت هایی که فاقد توجیه اقتصادی بوده حذف و پیشنهاد کانسپت پروژه از تجاری، اداری و مسکونی به ۱۰۰ درصد تجاری داده شده است.

به گفته وی، این مهم مورد موافقت ضمنی شریک قرار گرفته و در مرحله ارزیابی و بازنگری قدرالسهم قرار دارد.

برنامه های توسعه ای

مدیرعامل شرکت آ.س.پ تعیین تکلیف پروژه مروارید شهر، انجام عملیات پیمانکاری مجتمع تجاری و آب درمانی سرعین اردبیل، گسترش و توسعه فعالیت های پیمانکاری در پروژه های منطقه صنایع انرژی بر لامرد، پیگیری اخذ رای دادگاه و سپس طرح موضوع در کمیسیون ماده ۵ شورای معماری و شهرسازی و اخذ پروانه ساختمانی پروژه شمشک را از دیگر برنامه های توسعه ای شرکت در آینده عنوان کرد.

مهندس هاشمی همچنین گسترش و افزایش فعالیت های پیمانکاری و شرکت گسترده در مناقصات مرتبط با موضوع شرکت و مذاکره جهت مشارکت در پروژه های تجاری و اداری را از اهداف مدنظر مجموعه آ.س.پ دانست.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت ایران ترانسفو در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۷، مبلغ ۲۸۱ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده است که نسبت به گزارش ۶ ماهه حسابرسی نشده خود ۳ درصد رشد داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.