تاریخ: ۱۰:۱۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

2067, 
عمق داشتن رقم معاملات بازار سهام؛ شرط مهم رشد بورسReviewed by رادیو سهام on Jan 7Rating: 5.0عمق داشتن رقم معاملات بازار سهام؛ شرط مهم رشد بورسعمق داشتن رقم معاملات بازار سهام؛ شرط مهم رشد بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران می گوید نکته مهم در رشد شاخص عمق داشتن رقم معاملات بازار سهام است.

به گزارش رادیو سهام، سیدحسین سلیمی درباره افزایش شاخص بورس در روزهای اخیر و اینکه این افزایش حباب است یا نه؟ گفت: از آنجایی که مسکن در رکود بوده و سود سپرده های بانکی نیز ۱۵ درصد است، سرمایه گذارانی که به دنبال سود بیشتر هستند، بورس را به عنوان بازار سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

وی افزود: شاخص بورس یکی از شاخص های مهم اقتصادی کشور است؛ در حال حاضر بازارهای اصلی کشور مانند مسکن در رکود هستند و این موضوع باعث شده تا سرمایه ها راهی بورس شود. سلیمی توضیح داد که موضوع مهم درباره شاخص، عمق داشتن معاملات است؛ ممکن است شاخص افزایش یابد اما رقم معاملات هم برای ناظران مهم است.

عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه خاطرنشان کرد: زمانی رقم معاملات ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومان است اما در زمان دیگر رقم معاملات ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است و نکته مهم در زمینه رشد شاخص، عمق داشتن است.

حتما بخوانید :  روند تغییرات سود خالص و هزینه « تاپیکو »

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران بخشی از افزایش شاخص بورس را ناشی از ورود شرکت های پتروشیمی به بازار با تراز مثبت عنوان کرد. سلیمی خاطرنشان کرد که با توجه به شرایط اخیر در بازار ارز و سکه، رکود حاکم بر شرایط اقتصادی و مسکن و کاهش سود بانکی به ۱۵ درصد، سرمایه گذارانی که تمایل دارند تا سود بالاتری دریافت کنند، سرمایه های خود را وارد بورس کرده اند.

منبع: ایبِنا

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.