تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

2067, 
تکمیل نخستین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا ۱ ماه آیندهReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 7Rating: 4.0 تکمیل نخستین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا ۱ ماه آینده تکمیل نخستین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا ۱ ماه آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 تکمیل نخستین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا ۱ ماه آینده

کاهش خام‌فروشی، قطع وابستگی کشور به واردات بنزین و همچنین کاهش ضربه‌پذیری در برابر تحریم خرید نفت، سه دستاورد بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس به‌عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه است.

به گزارش رادیوسهام ، فعالیتهای عملیاتی طرح احداث پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس پس از انجام مطالعات امکان‌سنجی و طراحی پایه از بهمن ماه سال ۱۳۸۵ با ثبت و تأسیس شرکت نفت ستاره خلیج فارس آغاز شد.

در حالی که حدود ۱۱ سال از کلید خوردن عملیات اجرایی پالایشگاه ستاره خلیج فارس می گذرد، دهم ماه جاری تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتری بنزین با استاندارد یورو ۵ در پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تثبیت رسید و تا یک ماه آینده با تکمیل بخش های باقی مانده از این فاز، شاهد تولید گازوئیل با استاندارد یورو ۵ در این پالایشگاه خواهیم بود.

در واقع حدود یک ماه تا تکمیل فاز نخست این پالایشگاه باقی مانده و از یک ماه دیگر شاهد تبدیل روزانه ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی تولیدی میدان گازی پارس جنوبی به ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۵، ۳٫۴ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۵ و ۵۰۰ هزار لیتر گاز مایع در پالایشگاه ستاره خلیج فارس خواهیم بود.

حتما بخوانید :  سرانجام دلار ۴ رقمی شد

در صورت بهره برداری کامل از هر سه فاز این پالایشگاه، با پالایش روزانه ۳۶۰ هزار بشکه میعانات گازی، امکان تولید روزانه ۳۶ میلیون لیتر بنزین فراهم می شود و ایران به جمع صادرکنندگان عمده بنزین دنیا خواهد پیوست.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.