تاریخ: ۱۳:۵۴ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

2067, 
درخواست سهامداران از بورس برای بازگشایی نماد وبیمهReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 7Rating: 4.0درخواست سهامداران از بورس برای بازگشایی نماد وبیمهدرخواست سهامداران از بورس برای بازگشایی نماد وبیمه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

درخواست سهامداران از بورس برای بازگشایی نماد وبیمه

وحید روشن قلب ، رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی در خصوص دلایل توقف نماد این شرکت  گفت: چون پروسه انتخاب اعضا هیات مدیره طبق مفاد اساسنامه شرکت رعایت نشده ،به همین دلیل تا تعیین تکلیف امکان ثبت صورت جلسه مجمع برای جلوگیری از تبعات احتمالی آتی، فعلا نماد بازگشایی نمی شود

به گزارش رادیوسهام ، در روز سیزدهم آبان ماه جاری، آخرین معامله سهام “وبیمه” با قیمت ۳۳۴۹ریال انجام شد. از آن زمان تا به امروز که حدود ۲ماه می گذرد ، نماد شرکت هنوز بازگشایی نشده و این موضوع سهامدران را نگران می کند.اما آیا این شرکت مشکل غیر قابل حلی دارد که هنوز بازگشایی نشده؟ مخصوصا که با توجه به دستور العمل جدید می توان به راحتی متوجه شد دلیل توقف نماد ها چیست و اساسا مشکل از کجاست؟

با این حال گروهی از سهامدارن شرکت، طی نامه ای به مدیریت نظارت بر ناشران بورس خواستار رسیدگی به روند پرونده بورسی این سهم و رفع مشکلات شرکت از طریق بررسی سازمان بر نحوه اطلاعات دهی شرکت و آخرین تحولات آن شده اند.

حتما بخوانید :  بانک های بورسی ای که مجوز اعطای تسهیلات گرفتند

البته موضوع اصلی این شرکت به هیات مدیره جدید برمی گردد که یک عضو آن شخص حقیقی بوده و هنوز تایید صلاحیت آن گرفته نشده است و تا زمانی که تاییدیه این شخص حقیقی دریافت نشود ، دستور جلسه مجمع ثبت نخواهد شد.

وحید روشن قلب ، رییس اداره نظارت بر ناشران بورسی در خصوص دلایل توقف نماد این شرکت گفت: چون پروسه انتخاب اعضا هیات مدیره طبق مفاد اساسنامه شرکت رعایت نشده ،به همین دلیل تا تعیین تکلیف امکان ثبت صورت جلسه مجمع برای جلوگیری از تبعات احتمالی آتی، فعلا نماد بازگشایی نمی شود.

وی افزود: این شرکت موارد کسری اطلاعات برای افشا ندارد و تنها موضوع ثبت صورت جلسه مجمع است.

روشن قلب گفت: این که چه زمانی پروسه ثبت طول می کشد در اختیار سازمان نبوده و بازگشایی زمان نماد هم مشخص نیست.

سهامداران سرمایه گذاری صنعت بیمه در نامه ای خطاب به مدیر اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار نوشته اند : اینجانبان گروهی از سهامداران حقیقی در سایه نظارت آن مقام عالی حاضر به سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران گشته و بدین ترتیب درآمدی را جهت امرار معاش خود و خانواه فراهم می نماییم. اخیرا اقدام به خرید سهام شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه یا نماد و بیمه نموده ایم. با توجه به اینکه به کرار با مسولین محترم امور سهام شرکت مذکور تماس تلفنی گرفتیم ولی پاسخی روشن دریافت ننمودیم. علیهذا با توجه به اینکه یک ماه از مجمع سالیانه گذشته و تمام گذارشات درخواستی سازمان فرستاده شده همچنان نماد بسته و در ابهام قرار دارد ، انتظار بررسی هر چه سریعتر از طرف مسولین فعال و همیشه کوشا و ناظر بر اطلاعات منتشره توسط همکاران شما را در واحد نظارت بر ناشران مطابق ماده ۷ قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ا را نیز داریم.لذا خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به پیگیری و بررسی هر چه سریعتر و اطلاعات لازمه از طرف شرکت اقدام نموده و از طریق کدال بازار سرمایه را به وضعیت فعلی و چگونگی تصمیم گیری در مورد بازگشایی سهام مورد نظر مطلع فرمایید. لازم بذکر است که مدت مدیدیست که با ابهامات موجود امکان خرید و فروش سهام آنها برای هیچ فردی میسر نیست و سبب شده که قسمت اعظمی از سرمایه نقدی اینجانبان راکد و غیر قابل بهره برداری باشد.»

حتما بخوانید :  فضای تردید در بازار جهانی

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

بانک پاسارگاد در دوره یک ساله منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۹۵، مبلغ ۱۲۹ ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.