2067, 2068, 2224, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سامانReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 7Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سامانگزارش مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سامان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سامان

مجمع عادی به طور سالانه بانک سامان عصر دیروز برگزار شد. جواد گوهر زاد مدیر نهاد نظارت و خسابرسی داخلی بانک در خصوص آخرین عملکرد و برنامه های بانک گفت: بر اساس سرمایه گذاری انجام شده در زمینه توسعه خدمات مبتنی بر تلفن همراه در راستای راه اندازی شرکت شبکه اپراتور مجازی MVNO در سال جاریاولین سیم کارت های این شرکت با نام تجاری سامان تل وارد بازار خواهد شد.

به گزارش رادیوسهام ، جواد گوهر زاد مدیر نهاد نظارت و خسابرسی داخلی بانک در خصوص آخرین عملکرد و برنامه های بانک گفت: بر اساس سرمایه گذاری انجام شده در زمینه توسعه خدمات مبتنی بر تلفن همراه در راستای راه اندازی شرکت شبکه اپراتور مجازی MVNO در سال جاری اولین سیم کارت های این شرکت با نام تجاری سامان تل وارد بازار خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: از دیگر اقدامات جدی بانک در سال جاری تاسیس هلدینگ سرمایه گذاری سامان برای ایجاد هم افزایی در شرکت هایی است، بانک در آن سهامدار است.

گوهر زاد افزود: مجوز بانک مرکزی مبنی بر افزایش سرمایه بانک از ٨٠٠ میلیارد تومان به ١٢٠٠ میلیارد تومان دریافت شده است.

حتما بخوانید :  دیده‌بان بورس یک‌شنبه (18 آذر)

وی در خصوص بانکداری شرکتی سامان هم گفت: توانستیم به نسبت سال ٩۴ حجم مطالبات را به میزان ١٧٣۴میلیارد ریال کاهش دهیم همچنین میزان عملیات ارزی بانک به مبلغ ٣٨٠٠ میلیون دلار عملیاتی شده است و ٣١٠٠ میلیارد ریال تسهیلات جدید ارائه شده و ۴٢۵٣میلیارد ریال انواع ضمانت نامه صادر شده است.

گوهر زاد به بانکداری بین الملل نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با حدود ۴٠ بانک خارجی روابط کارگزاری جدید ایجاد شده و ٢٢ حساب نزد ٢٢ بانک عملیاتی شده و در حال حاضر با ٣٠٠ بانک خارجی روابط کارگزاری داریم. همچنین بانک توانسته موفق به کسب سهم ١٠ درصدی بابت عملکرد عملیات ارزی در سال ٩۵ شده است و در خصوص نتیجه معاملات ارزی هم توانستیم درآمد کل ١٣٨۵ میلیارد ریالی را در سال ٩۵ کسب کنیم.

ولی ضرابیه رئیس هیئت مدیره بانک سامان در پاسخ به سوال سهامداران مبنی بر تعیین تکلیف کارمزد POS ها گفت: هنوز دستورالعمل رسمی در خصوص میزان کارمزد پرداختی ارائه نشده اما بر اساس شنیده ها احتمال اینکه تا ٢٠٠ هزار تومان تراکنش کارمزد با دارنده کارت و ٢٠٠ تا ٢ میلیون تومان با اصناف و بالای ٢ میلیون تومان کارمزد با بانک هاست وجود دارد، اما هنوز هیچ اطلاع رسمی ای اعلام نشده است.

وی در خصوص واگذاری دارایی ها بر اساس قانون رفع موانع تولید هم گفت: ایجاد هلدینگ مالی سامان در راستای همین امر بوده است و قاعدتا بازار کشش واگذاری حجم بالای سرمایه گذاری های بانک ها را ندارد اما نسبت سرمایه گذاری های بانک تقریبا رعایت شده و در خصوص املاک مازاد هم در تلاش برای واگذاری هستیم.

حتما بخوانید :  اوراسیا موافقت‌نامه محدوده آزاد تجاری با ایران را تایید کرد

ضرابیه در خصوص وضعیت بازار ارزی بانک هم گفت: حدود ۵ سال است که ٣٠٠ میلیون دلار طلبکار هستیم، از بانک مرکزی وحدود ١١٠ میلیون دلار تاکنون موقعیت باز داریم.

گفتنی است، مجمع در پایان با توجه به زیان انباشته و ملاحظات بانک مرکزی سودی تقسیم نکرد.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی در عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام «زکشت» ۴۰۰ سهم و دامنه قیمتی در ثبت سفارش از مبلغ ۳۰۰۰ تا ۳۱۵۰ ریال در نظر گرفته شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.