تاریخ: ۲۳:۱۹ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

2067, 
آخرین خبرها از شرکت بین المللی توسعه ساختمانReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 7Rating: 4.0آخرین خبرها از شرکت بین المللی توسعه ساختمانآخرین خبرها از شرکت بین المللی توسعه ساختمان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

آخرین خبرها از شرکت بین المللی توسعه ساختمان

در معاملات روزهای اخیر گروه انبوه سازی پس از مدت ها نزول و افت قیمت ، سبز پوش شده اند .

به گزارش رادیوسهام ، فریبرز آماده مدیر حسابداری مدیریت شرکت بین المللی توسعه ساختمان در خصوص دلیل اقبال سهم «ثاخت»  گفت: هیچ اتفاق خاصی که بر روند فروش پروژه ها یا سودآوری شرکت اثر با اهمیتی بر جای گذارد، رخ نداده‌ و هر اتفاق حایز اهمیتی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

ارزش NAV سهم تغییر محسوسی نداشته و به نظر می رسد روند افزایش تقاضا و رشد قیمت سهم، بیشتر ناشی از جو مثبت بازار بوده است.

پروژه های لوکس «ثاخت» تاثیر خاصی از پیشنهاد کاهش ودیعه تسهیلات مسکن نمی پذیرند

وی در رابطه با تاثیر پیشنهاد کاهش ودیعه تسهیلات مسکن بیان کرد: با توجه به نوع پروژه های «ثاخت» که عمدتا تجاری و لوکس می باشد؛ تغییر در شرایط اعطای تسهیلات خرید مسکن، تغییری در روند فروش ایجاد نکرده و رونق فروش پروژه ها، در گرو خروج از رکود اقتصاد کشور و رونق بازار مسکن خواهد بود.

حتما بخوانید :  کالبدشکافی سودآوری صنعتی بهشهر

حدف EPS برای گروه ساختمانی اتفاق مثبتی خواهد بود / جایگزینی TTM منطقی تر خواهد بود

آماده در ادامه ضمن اشاره به دستورالعمل حذف پیش بینی از گزارش های شرکت ها عنوان کرد: حذف EPS از گزارش های شرکت ها، برای گروه ساختمانی اتفاق مثبتی قلمداد می گردد. با بررسی بودجه سنوات قبل ساختمانی ها و مقایسه آن با عملکرد واقعی شرکت ها در پایان سال مالی، اختلاف بین سود پیش بینی شده و سود تحقق یافته، آشکار است. مهمترین علت این اختلاف، غیر قابل پیش بینی بودن شرایط بازار مسکن و نیز ماهیت شرکت های ساختمانی می باشد. معمولا دوره ساخت یک پروژه، ۳ تا ۵ سال می باشد و در سال های ابتدای دوره ساخت پروژه، فقط هزینه انجام شده و نقدینگی وارد شرکت ها نشده و در اواخر دوره که پروژه به مرحله پیش فروش یا فروش می رسد، منابع نقدی وارد شرکت ها می شود. بنابراین، EPS در شرکت های ساختمانی یک مفهوم کاملا برآوردی است که گاها تحقق آن، فشاری به شرکت های ساختمانی تحمیل می کند. از این رو، حذف پیش بینی و جایگزینی ttm را منطقی تر می دانم.

هنوز نحوه تهیه گزارش تفسیری مدیریت ابهام دارد

وی در ادامه عنوان کرد : البته انتقادی که به دستورالعمل جدید وارد شده این است که می بایست گزارش تفسیری مدیریت ارائه شود؛ در حالی که نحوه تهیه آن هنوز با ابهاماتی همراه است. گرچه گزارش تفسیری مدیریت به استانداردهای بین المللی IFRS نزدیک تر می باشد؛ ولی به طور کلی، شرط افشای اطلاعات در صورت های مالی، قابل فهم بودن و عدم پیچیدگی اطلاعات برای استفاده کنندگان از صورت های مالی است. بهتر بود قبل از اجرای این دستورالعمل، شفاف سازی کامل تری در خصوص جایگزین EPS و میزان شناخت استفاده کنندگان از این روش جایگزین، انجام می شد.

حتما بخوانید :  نگاهی بر عملکرد 6 ماهه "وانصار"

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.