2224, 
چرایی تاخیر در ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالتReviewed by رادیو سهام on Jan 8Rating: 5.0چرایی تاخیر در ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالتچرایی تاخیر در ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت به این جهت آزادسازی سهام عدالت را به تاخیر انداخت تا میزان پرداخت بدهی مردم به سیستم دولتی افزایش یابد. چرایی تاخیر در ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت

به گزارش رادیو سهام، سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به تلاش دولت برای ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت، توضیح داد:در بحث سهام عدالت مقرر شده بود که به اقشار آسیب پذیر جامعه یعنی کارمندان، کارگران و تعدادی از روستاییان سهامی تعلق گیرد که در آینده برای آنها درآمد جزیی ایجاد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهام عدالت به افراد ثروتمندان تعلق نمی گیرد، ادامه داد: در موقعیتی سهام عدالت از نظر ارزش ریالی سود نسبی پیدا کرد اما با رکودی که در کشور با آن مواجه هستیم، قدر و قیمت سهام عدالت کاهش پیدا کرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی، با اشاره به طرح آزادسازی سهام عدالت، بیان داشت: رکود اقتصادی در کشور باعث شد به سمت آزادسازی سهام عدالت برویم تا خانواده هایی که از طبقه ضعیف جامعه بتوانند با فروش سهامشان نیاز معشیت خود را تامین کند.

حتما بخوانید :  ارز سامانه نیما مبنای تعرفه خدمات دریایی و بندری‌ شد

وی گفت: خریداران سهام عدالت قطعا ثروتمندان هستند تا در آینده درآمد جزیی داشته باشند، اما این نگرانی وجوددارد که خانواده های ضعیف برای تامین تنها ۲ تا ۳ میلیون تومان به سمت سهام فروشی بروند در آینده مجدد با مشکل برخورد کنند، در حال حاضر شاهد هستیم برخی افراد برای دریافت وام ۲ میلیونی به بانک ها مراجعه می کنند و با آزادسازی سهام عدالت، قطعا با فروش سهامشان می توانند این نیاز را برطرف کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی برخی خانواده ها در کشور، باید به سمت آزادسازی سهام عدالت برویم اما در عین حال باید برنامه ریزی شود که این سهام بری قشر ضعیف باقی بماند و فروشنده نباشند.

موسوی لارگانی در خصوص علت تاخیر دولت در ارائه لایحه آزادسازی توضیح داد: در ابتدا قرار بود مردم ما به تفاوت سهام عدالت را به دولت پرداخت کنند، یعنی دولت یک میلیون تومان به مردم سهام عدالت داد و باید مردم حدود ۵۰۰ هزارتومان از این سهام را به دولت پرداخت می کردند.

وی ادامه داد: در مدت زمان ۱۰ سال گذشته تعداد کمی نسبت به پرداخت بدهی یا همان ما به تفاوت را به سیستم دولتی برگرداند، اما دولت با به تاخیر انداختن آزادسازی سهام عدالت به دنبال آن بود افراد بیشتری بدهی خود را پرداخت کنند تا مالک کامل سهام شوند اما از این موضوع استقبال نشد.

حتما بخوانید :  تکرار تاریخ توسط مدیران صنعت نفت

این نماینده مجلس با بیان اینکه ارائه سهام عدالت بارقه امیدی در دل مردم ایجاد کرده است، گفت: با وجود اینکه سهامداران عدالت مالک کامل سهامشان نیستند اما باید این اجازه داده شود که مردم حداقل ۵۰۰ هزارتومان مالک سهامشان باشند و مابقی را بفروشند، بااین کار سهامشان گرفته نمی شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسیاری از مردم توان پرداخت ۵۰۰ هزارمان را ندارد تا کامل مالک سهامشان شوند، بنابراین نباید با این نگاه و سیستم مردم را از داشتن سهام عدالت محروم کرد.

منبع: خانه ملت

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رسما اعلام کرد شرکت توتال اسناد فنی و مناقصات را به شرکت سی ان پی سی تحویل داد و این یعنی شرکت توتال برای همیشه از ایران رفت و دیگر باز نخواهد گشت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.