2681, 2224, 
احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا باعث افت قیمت طلا شدReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 9Rating: 4.0احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا باعث افت قیمت طلا شداحتمال افزایش نرخ بهره آمریکا باعث افت قیمت طلا شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا باعث افت قیمت طلا شد

روز سه‌شنبه در حالی‌که نرخ دلار با تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ ثابت مانده است، قیمت طلا افت کرد.

به گزارش رادیوسهام  به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز سه‌شنبه در حالی‌که نرخ دلار با تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ ثابت مانده است، قیمت طلا افت کرد.

شاخص قیمت لحظه‌ای طلا با ۰.۳ درصد افت به نرخ ۱۳۱۷.۰۶ دلار برای هر اونس رسید. هفته گذشته قیمت‌ها به بالاترین میزان خود از ۱۵ سپتامبر تا کنون رسید و ۱۳۲۵.۸۶ دلار برای هر اونس شد.

قیمت پیش‌خرید طلا ۰.۲ درصد افت کرد و به ۱۳۱۸.۱۰ دلار برای هر اونس رسید.

شاخص دلار که نرخ این پول سبز رنگ را در برابر ارزهای مهم جهان بررسی می‌کند در رقم ۹۲.۳۳۷ ثابت بود.

پس از این که گزارش مشاغل آمریکا در روز جمعه نتوانست چشم‌انداز سیاست سفت‌وسخت کردن شرایط مالی فدرال رزرو (افزایش نرخ بهره) را تغییر دهد، با امید سرمایه‌گذاران به افزایش متعدد نرخ بهره در ۲۰۱۸، دلار که در حال افت بود، تقویت شد.

حتما بخوانید :  چه کسب‌وکارهایی از افزایش قیمت دلار سود بردند؟

درحالی که رشد مشاغل کندتر از حد انتظار شد، افزایش دستمزدها نشان‌دهنده قدرت بازار کار است.

طلا حساسیت بالایی به افزایش نرخ بهره آمریکا دارد، چراکه به این ترتیب هزینه نگهداری از دارایی‌هایی که سود پرداخت نمی‌کنند افزایش می‌یابد.

رییس فدرال رزرو در اتلانتا، رافائل بوستیک، که عضو هیات رای‌دهنده سیاست‌گذاری پولی بانک مرکزی است، روز دوشنبه گفت که با وجود تورم پایین، در سال ۲۰۱۸ احتمالا به ۲ بار افزایش نرخ بهره نیاز داشته باشیم.

هرچند رییس فدرال رزرو در سانفرانسیسکو، جان ویلیام گفت: فدرال رزرو با چهارچوب هدف‌گذاری نرخ قیمت، بهتر می‌تواند با رکود مبارزه کند. باید در زمان طولانی‌تری نرخ بهره را پایین نگاه داشت تا میانگین تورم را در طول چند سال در مسیر رو به رشد مداومی قرار دهیم.

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر تهران با تاکید بر این که سکه در حال حاضر حباب ندارد اظهار کرد: با توجه به کاهش حدود ۱۰ دلار از قیمت اونس جهانی، بازار طلا و سکه روال عادی خود را طی می‌کند.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.