2224, 
حاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایرانReviewed by راديو سهام on Jan 9Rating: 5.0حاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایرانحاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت ماموت خودرو نماینده رسمی واردات و فروش محصولات فولکس واگن در ایران بعد از بازگشایی مجدد سامانه ثبت سفارش خودرو که به تازگی صورت گرفت اقدام به فروش نقدی محصولات فولکس واگن که شامل خودروهای پاسات و تیگوان با مدل ۲۰۱۸ می باشد نمود .این طرح فروش حاشیه ها و مسایل مختلفی رو به همراه داشت که در ادامه به بررسی و توضیح این موارد خواهیم پرداخت .

به گزارش رادیو سهام، طبق وعده قبلی که مدیران این شرکت داده بودند مبنی بر اینکه قیمت محصولاتشون در ایران کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود ، به قول خود عمل کرده و پاسات را با قیمت ۲۷۵ میلیون تومان و تیگوان را با قیمت ۲۸۹ میلیون تومان در اولین مرحله فروش اعلام و به فروش رساندند . ولی در این بین مسایلی پیش آمد که می بایستی مورد توجه قرار گیرد .

شرکت اقدام به اعلام شرایط فروش دو محصول خود به صورت غیر رسمی و درج آگهی در سایتها و خبرگزاریهایی که اختصاص به خودرو و محصولات وابسته به خودرو را دارند نمود . با این تفاوت که این اقدام در تاریخ ۹۶/۱۰/۱۷ صورت گرفت و علاقه مندان به خرید دعوت می شدند به سایت رسمی شرکت ماموت خودرو (http://www.volkswagen.ir) برای کسب آگاهی بیشتر از شرایط فروش و زمان شروع آن ،ولی در کمال تعجب شاهد بودیم که در این سایت هیچ بخشنامه فروشی وجود نداشت و هیچ اشاره ای هم در سایت رسمی شرکت به زمان فروش و شرایط فروش محصولات فوکلس واگن نشده بود . با مراجعه به نمایندگی مرکزی فروش شرکت ماموت خودرو در خیابان میرداماد در تاریخ ۹۶/۱۰/۱۹ جهت خرید یک دستگاه تیگوان اقدام نمودیم ولی با کمال تعجب مواجهه شدیم با مسئول فروش نمایندگی و اظهار ایشان مبنی بر اینکه تمامی ظرفیت فروش خودروهامون تکمیل شده است و به هیچ وجه ظرفیت خالی وجود ندارد .در صحبتی با ایشان داشتیم ذکر نمودند که استقبال خیلی خوبی از طرف علاقه مندان شاهد بودیم و در همان اولین روز شروع ثبت نام ظرفیت تکمیل شد .

حتما بخوانید :  حباب قیمتی در بازار آپارتمان‌های نوساز

حاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایران

این موضوع برای ما بسیار عجیب و به دور از منطق بود و بااعلام اینکه شرکت ماموت خودرو هنوز اعلامیه فروش را در سایت رسمی و کانال تلگرام خود به عنوان درگاه های رسمی اطلاع رسانی شرایط فروش بصورت رسمی درج ننموده است چطور ظرفیت تکمیل شده است و چه کسانی در این بین موفق به خرید این خودروها که ازقیمت نسبتا بالایی هم برخوردار هستند، شده اند ؟

امروز مورخ ۹۶/۱۰/۱۹ با مراجعه مجدد به سایت رسمی شرکت مشاهده کردیم که بخش فروش محصولات فولکس واگن در این سایت به تازگی اضافه شده است و شرایط فروش دو خودروی فوق ذکر شده است ولی به هیچ عنوان اشاره ای به زمان شروع و همچنین به تکمیل ظرفیت فروش نشده است .

وقتی این مسایل را در کنار هم قرار می دهیم می توان نتایجی را گرفت که به نظر منطقی می رسند و شامل این موارد می شوند :

شرکت برای عمل کردن به وعده های قبلی خود مبنی بر فروش محصولات شان با قیمتی کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان و کسب وجه عمومی اقدام به فروش در این مرحله با ظرفیت بسیار محدود نموده است . با توجه به این موضوع که در حال حاضر هیچ رقیب دیگری پاسات و تیگوان به عنوان خودورهایی آلمانی و با کیفیت بالا در این رنج قیمت در بازار ندارند با اقبال عمومی بسیار بالایی مواجه می شوند و قیمت این خودروها به دلیل عرضه محدود و متقاضی بیشتر از عرضه به شدت بالا خواهد رفت و به زودی شاهد خواهیم بود که این خودورها در بازار قیمت بسیار متفاوت از نمایندگی خواهند داشت .

حتما بخوانید :  آغاز فروش دنا پلاس + جزئیات

این موضوع باعث می شود که نمایندگی نیز با توجه به جو و کشش بازار در مراحل بعدی فروش، قیمت های خود را افزایش دهد و با استفاده از این فرصت بتواند توجیهی منطقی برای فروش با قیمت های بالاتر به دست آورد و وجه خود را نیز در بین متقاضیان حفظ نماید .

این موضوعات باعث می شود که اعتماد عمومی در بین علاقه مندان به این خودروها و این شرکت کم شود و شاهد باشیم که متقاضیان واقعی مجبور به پرداخت مبالغ خیلی بیشتری از قیمت واقعی خودرو بشوند و در این بین فقط تعدادی افراد خاص و محدود سود سرشاری را بدست آورند .امید هست که شرکت ماموت خودور با تغییر در بعضی از سیاست های خود جلوی سواستفاده تعدادی محمدود را گرفته و با اکرام دانستن مشتریان واقعی خود جلب رضایت عمومی مردم را به همراه داشته باشد .

منبع خبر : اختصاصی car.ir

خبر انتخاب شده برای شما

استقبال از فروش اینترنتی کوییک باعث پذیرش مرحله ای در سایت ثبت نام شده بود. با توجه به استقبال خوبی که از پیش فروش اینترنتی خودرو کوییک صورت گرفته بود و حضور انبوه کاربران در سایت جهت ثبت نام این خودرو، در بعضی مواقع پذیرش به صورت مرحله ای انجام شد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.