2224, 
حاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایرانReviewed by راديو سهام on Jan 9Rating: 5.0حاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایرانحاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

شرکت ماموت خودرو نماینده رسمی واردات و فروش محصولات فولکس واگن در ایران بعد از بازگشایی مجدد سامانه ثبت سفارش خودرو که به تازگی صورت گرفت اقدام به فروش نقدی محصولات فولکس واگن که شامل خودروهای پاسات و تیگوان با مدل ۲۰۱۸ می باشد نمود .این طرح فروش حاشیه ها و مسایل مختلفی رو به همراه داشت که در ادامه به بررسی و توضیح این موارد خواهیم پرداخت .

به گزارش رادیو سهام، طبق وعده قبلی که مدیران این شرکت داده بودند مبنی بر اینکه قیمت محصولاتشون در ایران کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان خواهد بود ، به قول خود عمل کرده و پاسات را با قیمت ۲۷۵ میلیون تومان و تیگوان را با قیمت ۲۸۹ میلیون تومان در اولین مرحله فروش اعلام و به فروش رساندند . ولی در این بین مسایلی پیش آمد که می بایستی مورد توجه قرار گیرد .

شرکت اقدام به اعلام شرایط فروش دو محصول خود به صورت غیر رسمی و درج آگهی در سایتها و خبرگزاریهایی که اختصاص به خودرو و محصولات وابسته به خودرو را دارند نمود . با این تفاوت که این اقدام در تاریخ ۹۶/۱۰/۱۷ صورت گرفت و علاقه مندان به خرید دعوت می شدند به سایت رسمی شرکت ماموت خودرو (http://www.volkswagen.ir) برای کسب آگاهی بیشتر از شرایط فروش و زمان شروع آن ،ولی در کمال تعجب شاهد بودیم که در این سایت هیچ بخشنامه فروشی وجود نداشت و هیچ اشاره ای هم در سایت رسمی شرکت به زمان فروش و شرایط فروش محصولات فوکلس واگن نشده بود . با مراجعه به نمایندگی مرکزی فروش شرکت ماموت خودرو در خیابان میرداماد در تاریخ ۹۶/۱۰/۱۹ جهت خرید یک دستگاه تیگوان اقدام نمودیم ولی با کمال تعجب مواجهه شدیم با مسئول فروش نمایندگی و اظهار ایشان مبنی بر اینکه تمامی ظرفیت فروش خودروهامون تکمیل شده است و به هیچ وجه ظرفیت خالی وجود ندارد .در صحبتی با ایشان داشتیم ذکر نمودند که استقبال خیلی خوبی از طرف علاقه مندان شاهد بودیم و در همان اولین روز شروع ثبت نام ظرفیت تکمیل شد .

حتما بخوانید :  وقتی موافقان FATF مهم‌ترین ادعای منتقدان را تایید می‌کنند

حاشیه های فراوان در اولین فروش محصولات فولکس واگن در ایران

این موضوع برای ما بسیار عجیب و به دور از منطق بود و بااعلام اینکه شرکت ماموت خودرو هنوز اعلامیه فروش را در سایت رسمی و کانال تلگرام خود به عنوان درگاه های رسمی اطلاع رسانی شرایط فروش بصورت رسمی درج ننموده است چطور ظرفیت تکمیل شده است و چه کسانی در این بین موفق به خرید این خودروها که ازقیمت نسبتا بالایی هم برخوردار هستند، شده اند ؟

امروز مورخ ۹۶/۱۰/۱۹ با مراجعه مجدد به سایت رسمی شرکت مشاهده کردیم که بخش فروش محصولات فولکس واگن در این سایت به تازگی اضافه شده است و شرایط فروش دو خودروی فوق ذکر شده است ولی به هیچ عنوان اشاره ای به زمان شروع و همچنین به تکمیل ظرفیت فروش نشده است .

وقتی این مسایل را در کنار هم قرار می دهیم می توان نتایجی را گرفت که به نظر منطقی می رسند و شامل این موارد می شوند :

شرکت برای عمل کردن به وعده های قبلی خود مبنی بر فروش محصولات شان با قیمتی کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان و کسب وجه عمومی اقدام به فروش در این مرحله با ظرفیت بسیار محدود نموده است . با توجه به این موضوع که در حال حاضر هیچ رقیب دیگری پاسات و تیگوان به عنوان خودورهایی آلمانی و با کیفیت بالا در این رنج قیمت در بازار ندارند با اقبال عمومی بسیار بالایی مواجه می شوند و قیمت این خودروها به دلیل عرضه محدود و متقاضی بیشتر از عرضه به شدت بالا خواهد رفت و به زودی شاهد خواهیم بود که این خودورها در بازار قیمت بسیار متفاوت از نمایندگی خواهند داشت .

حتما بخوانید :  FATF و راه‌های سرمایه‌گذاری خارجی

این موضوع باعث می شود که نمایندگی نیز با توجه به جو و کشش بازار در مراحل بعدی فروش، قیمت های خود را افزایش دهد و با استفاده از این فرصت بتواند توجیهی منطقی برای فروش با قیمت های بالاتر به دست آورد و وجه خود را نیز در بین متقاضیان حفظ نماید .

این موضوعات باعث می شود که اعتماد عمومی در بین علاقه مندان به این خودروها و این شرکت کم شود و شاهد باشیم که متقاضیان واقعی مجبور به پرداخت مبالغ خیلی بیشتری از قیمت واقعی خودرو بشوند و در این بین فقط تعدادی افراد خاص و محدود سود سرشاری را بدست آورند .امید هست که شرکت ماموت خودور با تغییر در بعضی از سیاست های خود جلوی سواستفاده تعدادی محمدود را گرفته و با اکرام دانستن مشتریان واقعی خود جلب رضایت عمومی مردم را به همراه داشته باشد .

منبع خبر : اختصاصی car.ir

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران رسما اعلام کرد شرکت توتال اسناد فنی و مناقصات را به شرکت سی ان پی سی تحویل داد و این یعنی شرکت توتال برای همیشه از ایران رفت و دیگر باز نخواهد گشت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.