تاریخ: ۲۱:۱۷ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

2067, 
ارفع دلایل کاهش خیره کننده سود را توضیح دادReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 9Rating: 4.0ارفع دلایل کاهش خیره کننده سود را توضیح داد ارفع دلایل کاهش خیره کننده سود را توضیح داد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

ارفع دلایل کاهش خیره کننده سود را توضیح داد

شرکت آهن و فولاد ارفع در نامه ای اقدام به افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص تغییر با اهمیت پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به پایان اسفند امسال کرد.

به گزارش رادیوسهام ،  مدیر عامل شرکت آهن و فولاد ارفع در نامه ای در خصوص تغییر با اهمیت پیش بینی سود از یک هزار و ۴۱۱ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال به ۸۳۹ میلیارد و ۹۴ میلیون ریال توضیح داد.

علیرضا خیاط درباره علت تغییر با اهمیت سود اعلام کرده است: با توجه به شرایط بازار صادرات شرکت و پیش بینی فروش داخلی تا پایان سال پیش بینی می شود حداقل ۹۴ درصد مقادیر پیش بینی شده در آخرین پیش بینی منتشر شده محقق و در کنار آن با توجه به افزایش نرخهای فروش مازاد بر پیش بینی قبلی و در صورت تداوم نرخهای فروش فعلی ، معادل ۱۰۰ درصد مبالغ پیش بینی شده فروش تحقق خواهد یافت.

بنابراین فعالیت عملیاتی شرکت تاثیر قابل توجهی در سود خالص پیش بینی شده نخواهد داشت.

حتما بخوانید :  نگاهی بر عملکرد 6 ماهه "وانصار"

همانگونه که در نامه پیوست اطلاعات مالی شش ماهه به اطلاع رسید شرکت مذاکرات خود با بانک صنعت و معدن را در جهت انعقاد تفاهم نامه برای تسویه بدهی ارزی در چارچوب ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید پیگیری می کند اما تا حصول نتیجه قطعی همچنان روش محاسبه قبلی خود در شناسایی هزینه مالی و تفاوت نرخ ارز را ادامه خواهد داد.

در پاسخ به سوال طرح شده از طرف کارشناس محترم اداره نظارت بر ناشران فرابورسی و با توجه به توضیحات فوق دلیل اصلی کاهش سود خالص پیش بینی شده فعلی ناشی از تغییرات نرخ ارز از ۳۹ هزار و ۸۹۹ ریال به ازای هر یورو و با نرخ مبادلاتی در تاریخ پایان شهریور امسال نسبت به نرخ یورو در پایان آذر ماه امسال با نرخ ۴۲ هزار و ۵۵۱ ریال است که هزینه تفاوت نرخ ارز و اثر آن بر سود خالص شرکت در سه ماهه منتهی به پایان آذر ۹۶ معادل حدود ۵۷۳ میلیارد ریال است.

با توجه به در دست تهیه بودن صورتهای مالی نه ماهه منتهی به پاین آذر ۹۶ سایر تغییرات در عملکرد واقعی و تاثیر احتمالی آن بر پیش بینی سود سال ۱۳۹۶ ( در صورت وجود ) سریعاً اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.