تاریخ: ۲۳:۱۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹

2067, 
صادرات ۴۱۰ هزار دلاری شرکت کمباین سازی ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 9Rating: 4.0صادرات ۴۱۰ هزار دلاری شرکت کمباین سازی ایرانصادرات ۴۱۰ هزار دلاری شرکت کمباین سازی ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

صادرات ۴۱۰ هزار دلاری شرکت کمباین سازی ایران

مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران (اراک) گفت: در سال جاری بیش از ۴۱۰ هزار دلار انواع محصولات کمباین و بیلر از این شرکت به نقاط مختلف جهان صادر شده است

به گزارش رادیوسهام ، علی اصغر حمیدی فر گفت: کمباین سازی ایران در این مدت ۱۲ بیلر به کشور سودان، ۳۰ بیلر به کشور ازبکستان، ۱۲ بلر به کشور تاجیکستان و سه کمباین به کشور قزاقستان انجام داده است.
وی گفت: محصولات تولیدی شرکت کمباین سازی ایران در سال های گذشته به ۱۵ کشور صادر می شد که امسال عراق و سوریه نیز به جرگه کشورهای هدف صادراتی این شرکت پیوسته است.
مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران گفت: امسال ۷۰۰ دستگاه کمباین به ارزش ۹۵۴ میلیارد ریال در این شرکت تولید شده است و پیش بینی می شود که تا پایان امسال این تولیدات به یک هزار دستگاه برسد.
حمیدی فر یادآور شد: شرکت کمباین سازی ایران در ۹ ماه سال گذشته ۴۱۱ دستگاه کمباین تولید کرد و در هر ماه ۳۰ دستگاه کمباین در این شرکت تولید می شد در صورتی که تولیدات امسال این شرکت به ماهی ۷۰ دستگاه رسیده است.
مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران اضافه کرد: ۱۵ هزار ۸۰۰ کمباین در نقاط مختلف کشور در اختیار کشاورزان قرار دارد که ۱۳ هزار و ۸۰۰ دستگاه از آن ها معادل ۸۰ درصد کمباین های کشور ساخت این شرکت است.
وی با بیان اینکه بیش از هفت هزار دستگاه کمباین فرسوده در کشور فعالیت دارد، اظهار کرد: جایگزینی این تجهیزات فرسوده برای جلوگیری از هدر رفت محصول یکی از مباحت مورد تاکید دولت یازدهم و همچنین از بندهای برنامه پنجم توسعه است که به صورت کلی عملیاتی نشده است.
مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران بیان کرد: بر اساس تحقیقات پژوهشگران، کمباین های فرسوده سالانه بیش از ۸۸۰ هزار تن ریزش و هدر رفت جو وگندم دارند که با احتساب قیمت یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریالی هر دستگاه کمباین، سالانه به اندازه هفت هزار و ۹۰۰ دستگاه کمباین، هدر رفت محصولات گندم و جو در نتیجه فعالیت کمباین های فرسوده است.
حمیدی فر گفت: واردات کمباین های دست دوم از مهمترین مشکلات این شرکت است که با پیگیری مدیریت شرکت، واردات این ماشین آلات دست دوم متوقف شده اما هنوز به صفر نرسیده است.
وی شرایط کنونی شرکت کمباین سازی ایران را ایده آل ارزیابی کرد و گفت: سال ۱۳۹۴ به دلایل کمبود سفارش، ۲۵۰ نفر از پرسنل شرکت کمباین سازی ایران بازخرید شدند اما در سال گذشته ۱۵۵ نفر دعوت به کار مجدد شدند.
شرکت کمباین سازی ایران در سال ۱۳۴۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی شهرستان تهران به نام شرکت جانساز (سهامی خاص) به ثبت رسید و در سال‌های ۱۳۴۹ و ۱۳۶۱ به ترتیب ابتدا به شرکت ایران جان دیر و سپس به شرکت کمباین‌سازی ایران، تغییر نام پیدا کرد.
در سال ۱۳۸۴ بر اساس اجرای قانون خصوصی سازی ۵۳ درصد این شرکت به آستان قدس رضوی واگذار شد و در سال ۱۳۹۲ نیز آستان قدس رضوی با پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال سهام خود را به ۷۵ درصد افزایش داد.
هم اکنون ۳۷۰ نفر در این شرکت تولیدی مشغول فعالیت هستند.

منبع:ایرنا

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.