جبارپور رییس حسابداری مالی شرکت بیمه دی پاسخ می دهد
تاریخ: ۲۲:۰۶ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

2067, 
تاثیر حذف مالیات بر ارزش افزوده بر شرکت های بیمه ای چیستReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 10Rating: 4.0تاثیر حذف مالیات بر ارزش افزوده بر شرکت های بیمه ای چیستتاثیر حذف مالیات بر ارزش افزوده بر شرکت های بیمه ای چیست
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در خبرها آمده بود که سیدمحمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران درباره پیگیری های صورت گرفته درباره موضوعات بیمه ای لایحه بودجه سال ۹۷ از دیدار با رییس مجلس برای حذف مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.

تاثیر حذف مالیات بر ارزش افزوده بر شرکت های بیمه ای چیست

بیمه زندگی جذاب تر می شود / احتمالا تاثیر با اهمیتی در سود بیمه ها بوجود نخواهد آمد

به گزارش رادیوسهام ، جبارپور رییس حسابداری مالی شرکت بیمه دی در خصوص تاثیر حذف مالیات بر ارزش افزوده صنعت بیمه  گفت: مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان صنعت بیمه دریافت می شود و حذف آن، به معنای ارزان شدن حق بیمه برای مشتریان بوده و سبب رشد تقاضای خرید انواع بیمه نامه نخواهد بود؛ اما در برخی شاخه های بیمه ای همچون بیمه های زندگی، حذف مالیات بر ارزش افزوده و کاهش ۹ درصدی حق بیمه ها، برای خریداران جذاب تر خواهد بود. این موضوع، احتمالا تاثیر با اهمیتی در سودآوری بیمه ها نخواهد داشت.

وی در در رابطه با راه حل های گسترش نفوذ بیمه در کشور بیان کرد: نفوذ بیشتر بیمه نامه های زندگی، علاوه بر کاهش حق بیمه با اقداماتی همچون حذف مالیات بر ارزش افزوده، به افزایش سود بیمه نامه های زندگی نیز منجر خواهد بود. رشد سود بیمه نامه های زندگی مشروط بر آن است که شرکت های بیمه از پرتفوی سرمایه گذاری خود، سود بیشتری کسب کنند تا با پرداخت سود بالاتر از سود بانکی، به جذابیت بیمه نامه های زندگی بیفزایند.

حتما بخوانید :  رشد ۱۲۴ درصدی خالص سود بانک سینا

رئیس حسابداری مالی بیمه دی در همین خصوص  گفت : نفوذ بیمه نامه های آتش سوزی هم ضعیف می باشد. بخش عمده اقبال کم جامعه به این بیمه نامه، نداشتن دانش و شناخت کافی از بیمه آتش سوزی می باشد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که برای خرید بیمه نامه آتش سوزی املاک خود، می بایست حق بیمه سنگینی بپردازند؛ در حالی که این طور نبوده و بیمه نامه آتش سوزی، از بیمه نامه های ارزان قیمت محسوب می گردد.

در صورتی که کل ساختمان های کشور ، اجبارا تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار گیرند و مبلغ حق بیمه از طریق قبوض آب و برق دریافت شود، هم فشاری بابت هزینه حق بیمه به مردم تحمیل نخواهد شد و هم کل کشور از مزایای این بیمه نامه برخوردار شده و در صورت بروز حوادثی همچون زلزله، دغدغه کمتری خواهند داشت. ضمن اینکه این اتفاق، موجب رشد بااهمیت درآمد شرکت های بیمه خواهد شد.

البته با وجود آنکه شرکت های بیمه تحت پوشش بیمه های اتکایی داخلی و خارجی هستند؛ ولی باید ریسک های بزرگ را به خارج از کشور منتقل کرد. هنوز پوشش های اتکایی خارجی، کافی نیست و بروز حوادثی همچون زلزله سنگین در کلانشهر تهران، می تواند ریسک هایی هم برای صنعت بیمه به همراه داشته باشد.

حتما بخوانید :  "وملل" زیان هر سهم خود را کاهش داد

گزارش ۹ ماهه بیمه دی پربار خواهد بود

جبارپور در خاتمه تصریح کرد: گزارش عملکرد ۹ ماه به زودی منتشر خواهد شد که به نظر می رسد گزارش پرباری خواهد بود.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت اعتباری ملل در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۷، مبلغ ۴۰۳ ریال زیان به ازای هر
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.