2681, 2224, 
احتمال افزایش قیمت جهانی طلا تا 1357 دلارReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 11Rating: 4.0احتمال افزایش قیمت جهانی طلا تا 1357 دلاراحتمال افزایش قیمت جهانی طلا تا 1357 دلار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

احتمال افزایش قیمت جهانی طلا تا 1357 دلار

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری تی دی اس بر این باورند که قیمت جهانی طلا می تواند به زودی تا سطح ۱۳۵۷ دلار در هر اونس افزایش یابد.

به گزارش رادیوسهام  به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، موسسه سرمایه گذاری تی دی اس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که قیمت هر اونس طلا به زودی تا ۱۳۵۷ یا حتی ۱۳۷۵ دلار افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در روز پایانی مبادلات ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۳۰۰ دلار افزایش یافت و شکسته شدن این سطح مقاومتی تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای این فلز گرانبها در بازارهای بین المللی داشته است.

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید کردند که انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا در ماه دسامبر موجب خواهد شد تا فدرال رزرو نتواند با سرعت مورد نظرش نرخ بهره را افزایش دهد و تا زمانی که نرخ تورم نیز پایین باشد، این مساله به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

حتما بخوانید :  اقدام لاریجانی به ارجاع لوایح FATF به مجمع تشخیص نقض صریح قانون اساسی است

برخی کارشناسان اقتصادی معتقدند که طرح جدید مالیاتی دولت ترامپ نمی تواند موجب رشد سریع اقتصادی آمریکا شود.

موسسه تی دی اس افزود: با در نظر گرفتن این واقعیت که سرمایه گذاران حاضر هستند تا طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت نگه دارند، حتی در شرایطی که شاخص سهام رو به افزایش است، این مساله کاملا محتمل است که قیمت جهانی طلا در آینده نزدیک به بیش از ۱۳۵۷ دلار برسد.

اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۵۷ دلاری را در کوتاه مدت بشکند، قیمت این فلز گرانبها به زودی تا ۱۳۷۵ دلار افزایش خواهد یافت. پایین بودن نرخ تورم و ادامه روند نزولی ارزش دلار می تواند روند افزایش قیمت طلا را تسریع کند.

این در شرایطی است که موسسه سرمایه گذاری بی بی اچ نیز اعلام کرده است که ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده اصلاح خواهد شد و در برابر ارزهای معتبر بین المللی افزایش خواهد یافت.

به اعتقاد تحلیلگران این موسسه سرمایه گذاری قیمت طلا در ماه های آینده به شدت تحت تاثیر نرخ بهره فدرال رزرو و شاخص سهام در بازارهای مالی قرار خواهد داشت.

سیاست های پولی بانک های مرکزی اروپا و ژاپن نیز می تواند طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر ارزش دلار داشته باشد. بانک مرکزی ژاپن اخیرا تصمیم گرفته است تا برنامه خرید اوراق قرضه را با ۱۰ میلیارد کاهش به ۱۹۰ میلیارد ین برساند. این نخستین کاهش خرید اوراق قرضه بانک مرکزی ژاپن از سال ۲۰۱۶ میلادی به شمار می رود

حتما بخوانید :  توسعه زیر ساخت‌های فناورانه برای اعمال سیاست‌های نظارتی در بازار پول و ارز

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی نسبت به دیروز ۳ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.