2682, 2224, 
پیش‌بینی تحلیلگران از عملکرد مثبت طلاReviewed by رادیو سهام on Jan 13Rating: 5.0پیش‌بینی تحلیلگران از عملکرد مثبت طلاپیش‌بینی تحلیلگران از عملکرد مثبت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

در حالی که بسیاری از تحلیلگران و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت نقره در سال ۲۰۱۸ میلادی عملکرد بهتری نسبت به طلا خواهد داشت ولی سیمونا گامبارینی تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس با این نظر مخالف است.

به گزارش رادیو سهام،  نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،   وی درباره روند تحولات قیمت جهانی طلا و نقره در سال ۲۰۱۸ میلادی گفت: به نظر من روند قیمت جهانی نقره و طلا مانند سال ۲۰۱۷ خواهد بود و طلا عملکرد بهتری نسبت به نقره طی ماه های آینده خواهد داشت.

موسسه کاپیتال اکونومیکس پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس نقره تا پایان امسال به ۱۵ دلار خواهد رسید و این رقم برای هر اونس طلا نیز به کمتر از ۱۲۰۰ دلار خواهد رسید.

گامبارینی تصریح کرد: به نظر من تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای نقره طی ماه های آینده با کاهش روبرو خواهد شد، با توجه به کاهش تنش ها و ریسک های سیاسی ، تقاضای مکان امن سرمایه گذاری که عامل مهمی در افزایش قیمت نقره در ماه های گذشته داشته، تا حد زیادی از بین خواهد رفت. ما انتظار داریم که این روند در سال ۲۰۱۸ نیز ادامه یابد.

حتما بخوانید :  گره کور تنظیم بازار

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از کارشناسان اقتصادی نسبت به افزایش قیمت نقره در ماه های آینده امیدوار هستند بهبود اوضاع اقتصادی جهان و رشد تقاضای صنعتی برای این فلز گرانبها است. مصرف صنعتی حدود ۵۰ درصد تقاضای جهانی نقره را تشکیل می دهد.

گامبارینی در این باره نیز گفت: تقاضای صنعتی برای نقره یک منبع اصلی و مهم تقاضا به شمار می رود به خصوص از سوی صنعت الکترونیک ولی تقاضای صنعتی به تنهایی برای جبران کاهش شدید تقاضای سرمایه گذاری برای نقره کافی نخواهد بود.

این موسسه سرمایه گذاری نسبت به قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز بدبین است و پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به ۱۲۰۰ دلار خواهد رسید. موسسه کاپیتال اکونومیکس پیش بینی می کند که فدرال رزرو امسال ۴ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد. این در شرایطی است که نظرسنجی ها نشان می دهد فدرال رزرو امسال ۳ بار نرخ بهره را افزایش می دهد.

فدرال رزرو طی سال گذشته ۳ بار نرخ بهره را افزایش داده است. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا از جمله نرخ تورم می تواند تاثیر زیادی بر روند افزایش نرخ بهره در ماه های آینده داشته باشد. نخستین نشست بانک مرکزی آمریکا در سال ۲۰۱۸ قرار است در ماه ژانویه برگزار شود.

حتما بخوانید :  خبر خوش توافق فرانسه و آلمان درباره ساز و کار مالی با ایران و پیوستن ۹ کشور

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۲ هزار و ۸۱۳ تومان اعلام کرده اند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.