2680, 2224, 
مناسب‌ترین مناطق تهران برای رهن مسکنReviewed by راديو سهام on Jan 17Rating: 5.0مناسب‌ترین مناطق تهران برای رهن مسکن مناسب‌ترین مناطق تهران برای رهن مسکن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بازار اجاره واحدهای مسکونی شهر تهران هم‌اکنون از تنوع نسبتا مطلوب فایل‌های رهن کامل در برخی مناطق مصرفی برخوردار است.

در شرایط فعلی برخی مناطق مصرفی شهر تهران مناطق مناسب‌تری برای جست و جوی آپارتمان‌های مصرفی کوچک‌متراژ و میان‌متراژ مورد تقاضای خانوارهای کم‌جمعیت هستند که در این مناطق تنوع نسبتا مناسبی از فایل‌های اجاره مسکن با شرایط رهن کامل قابل مشاهده است. اگرچه در مناطق مصرفی غرب تهران همچون منطقه ۵ فایل‌های اجاره با شرایط رهن کامل در بازار اجاره موجود است اما شرق پایتخت عمدتا در مناطق ۴ و ۸ به دو دلیل مکان مناسب‌تری برای جست و جوی واحدهای مصرفی اجاره‌ای با شرایط رهن کامل است. به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای اقتصاد، اولین دلیل به مناسب‌تر بودن سطح اجاره‌بهای پیشنهادی مالکان در مناطق مصرفی شرق نسبت به مناطق مصرفی غرب برمی‌گردد؛هم‌اکنون قیمت مسکن و همچنین نرخ اجاره‌بها در مناطق مصرفی شرق تهران به مراتب مناسب‌تر از مناطق مصرفی واقع در غرب پایتخت است، از سوی دیگر حجم فایل‌های اجاره مسکن کوچک‌متراژ و میان‌متراژ در شرق تهران در مقایسه با مناطق مصرفی غرب بیشتر است.

حتما بخوانید :  صادرات غیرنفتی بیش از ۱۹ میلیارد دلار شد

عمده واحدهای اجاره‌ای عرضه شده به بازار اجاره مسکن در مناطق مصرفی غرب، واحدهای میان‌متراژ یا بزرگ‌متراژ هستند. این درحالی است که در مناطق مصرفی شرق،تعداد واحدهای کوچک‌‌متراژ عرضه شده به بازار اجاره به مراتب بیشتر است و فراوانی مناسب‌تری در این مناطق در مقایسه با مناطق مصرفی غرب پایتخت مشاهده می‌شود. همچنین مبلغ پیشنهادشده از سوی مالکان برای رهن واحدهای مسکونی اجاره‌ای در مناطق مصرفی شرق معمولا بر مبنای مترمربعی یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان تعیین می‌شود و در مواردی رهن واحدها به ازای هر مترمربع تا سطح یک میلیون تومان نیز می‌رسد. این در حالی است که هم‌اکنون بسیاری از واحدهای مصرفی عرضه‌شده به بازار اجاره مناطق مصرفی غرب معمولا با شرایط تعیین یک میلیون و۵۰۰ تا دو میلیون تومان به‌عنوان عرف تعیین رهن کامل هر مترمربع به مستاجران معرفی می‌شوند. هر چند در هر دو استثنائاتی هم وجود دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی سیستم نظارت بانکی در هفت کشور با تاکید بر قوانین بانکداری پرداخته است؛ در این گزارش، با دسته‌بندی کشورها، پیشنهاد شده که سیستم نظارتی در ایران می‌تواند با الگوبرداری از کشوری مانند بلغارستان صورت گیرد، به‌نحوی‌که یک سازمان مستقل زیر نظر بانک مرکزی وظیفه نظارت بانکی را عهده‌دار شود.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.