2682, 2224, 
پیش بینی ساکسو بانک از افزایش قیمت طلاReviewed by راديو سهام on Jan 17Rating: 5.0پیش بینی ساکسو بانک از افزایش قیمت طلا پیش بینی ساکسو بانک از افزایش قیمت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

استراتژیست ارشد ساکسو بانک بر این باور است که افت ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا شود.

به گزارش رادیو سهام به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که شاخص ارزش دلار به پایین ترین سطح خود در ۳ سال اخیر رسیده است، بازار طلا بهترین استفاده را کرده و توانسته است با رشد نسبی و خوبی روبرو شود.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا توانسته است به نزدیک ترین سطح خود در ۴ ماه اخیر برسد. بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که مهمترین سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۳۵۷ دلار خواهد بود.

اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک در این باره گفت: قیمت طلا نسبت به رقم های پایین دسامبر بیش از ۱۱۰ دلار افزایش یافته و به نظر من سطح مقاومتی بعدی برای طلا ۱۳۵۰ دلار خواهد بود. اگر طلا بتواند این سطح مقاومتی را بشکند به زودی تا ۱۳۵۷ دلار افزایش خواهد یافت.

حتما بخوانید :  فوریتِ اصلاحات در نظام بانکی

وی افزود: قیمت طلا طی ماه گذشته در برابر دلار آمریکا ۸ درصد ، در برابر ین ژاپن ۵ درصد و در برابر پوند ۴٫۵ درصد و در برابر یورو نیز ۴ درصد رشد داشته است.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز طی ماه گذشته بیش از ۳ درصد کاهش یافته است.

اوله هانسن البته پیش بینی کرده است که ممکن است قیمت طلا در کوتاه مدت با اصلاح روبرو شود تا بتواند زمینه لازم برای افزایش در بلند مدت را فراهم کند.

به نظر می رسد نوسانات ارزش دلار، انتظارات تورمی و شاخص سهام در آمریکا می تواند مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا باشد. نرخ بهره واقعی نیز عامل اصلی و تعیین کننده برای قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی به شمار می رود.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند و تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع کره شمالی و خاورمیانه می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد.

منبع: سایت طلا

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.