2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی شرکت شکر شاهرودReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 17Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی شرکت شکر شاهرود گزارش مجمع عمومی شرکت شکر شاهرود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی شرکت  شکر شاهرود

روزانه مقدار ۵۵٠ تا ۶٠٠ تن شکر خام تصفیه کنیم مجمع امروز شرکت شکر شاهرود  با حضور ۶٠ درصد از سهامداران برگزار شد. ، مجمع شرکت شاهرود به دلیل زیاد ده  بودن سودی تقسیم نکرد

به گزارش رادیوسهام ، مجمع امروز شرکت شکر شاهرود با حضور ۶۰ درصد از سهامداران برگزار شد. مجمع شرکت شاهرود به دلیل زیاد ده بودن سودی تقسیم نکرد.

*هیات رئیسه: *

رئیس مجمع : آقای آیت الهی
ناظر اول: آقای سنگینیان
ناظر دوم: آقای امیر شفیعی

حسین نوری، مدیر عامل شرکت شکر شاهرود در خصوص وضعیت این شرکت گفت: از سال ۹۳ ستاد تنظیم بازار نسبت به دو بخشی کردن قیمت شکر سفید کارخانه های قند و شکر اقدام نمود که با توجه به اشباع بازار از شکر های وارداتی سال های قبل و کاهش شدید قیمت شکر در زمان بهره برداری سال گذشته و عدم پرداخت ما به التفاوت مصوب در موعد مقرر به دلیل مشکلات نقدینگی دولت،شرکت های قند و از جمله شکر در سه سال اخیر ناگزیر به اخذ تسهیلات اضافی از بانک ها شده و مبالغ زیادی در قالب سود تسهیلات بانکی به هزینه های شرکت تحمیل گردید.

حتما بخوانید :  پیشنهاد افزایش سرمایه ۴۵ درصدی "فخوز"

وی گفت: در سال گذشته با پیگیری های انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر ایران مقرر گردید که بخشی از مطالبات کارخانه ها از محل تخصیص شکر خام وارداتی و مابقی نیز به صورت نقدی پرداخت گردد.

وی ادامه داد: ولی در نهایت مقرر شد عواید اضافی شکر خام وارداتی به عنوان پیش پرداخت سال ۹۴ منظور و مطالبات سال ۹۳کارخانه ها به طور کامل پرداخت شود که در این خصوص در سال گذشته حدود ۴۰ درصد از مطالبات کارخانه های قند و ازجمله کارخانه قند شاهرود پرداخت و قرار است در آینده نزدیک بقیه آن واریز گردد، ولی تاکنون پیگیری های انجمن منتج به نتیجه نشده است.

نوری ادامه داد: از سال ۹۴ ستاد تنظیم بازار شکر و کنترل واردات شکر خام به انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر ایران محول گردیده و در این رابطه انجمن مذکور با سهیمه بندی شکر خام مورد نیاز مورد نیاز کشور بر اساس تولید هر کارخانه، سهمیه ای برای کارخانه ها در نظر گرفته و سعی نموده از اشباع بازار به منظور حمایت از تولید داخلی جلوگیری نماید.

به گفته وی، این شرکت در سال ۹۶، اقدام به جذب ۷۸ هزار و ۳۹۲ تن شکر خام جهت تصفیه به صورت کارمزدی نموده است وهیات مدیره در نظر دارد، در سال مالی آتی نیز در جهت جذب شکر خام اقدامات لازم را انجام دهد که بدین منظور در حال حاضر مقدار ۱۵۰۰۰ تن قرارداد تصفیه شکر خام با شکر توسعه نیشکر و صنایع جانبی منعقد شده است که با این روش و روند می توانیم به سود آری رسیده و از زیان خارج شویم.

حتما بخوانید :  اثرات تحریم‌ها بر برنامه‌های توسعه‌ای « کگل »

نوری در خصوص استراتژی شرکت گفت: با توجه به روند چغندر قند تحویلیبه کارخانه قند شاهرود در طی سنوات قبل، میزان چغندر مصرفی حدود ۹۰الی ۱۰۰روز کاری مواد اولیه مورد نیاز خط تولید کارخانه را تامین می نماید. وی ادامه داد: لذا در صورت رفع محدودیت واردات شکر خام به کشور، این شرکت قادر خواهد بود روزانه مقدار ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن شکر خام تصفیه نماید.

گفتنی است، به این ترتیب می توان در سال جاری در صورت تامین شکر خام، حداقل برای ۲۰۰ روز کاری مقدار ۱۲۰ هزار تن شکر خام تصفیه نماید.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.