2682, 2224, 
چه عواملی موجب افزایش قیمت طلا شد؟Reviewed by رادیو سهام on Jan 20Rating: 5.0چه عواملی موجب افزایش قیمت طلا شد؟چه عواملی موجب افزایش قیمت طلا شد؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

نگرانی ها نسبت به تعطیلی دولت آمریکا موجب شد تا شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی همچنان نزدیک به پایین ترین سطح خود در ۳ سال اخیر قرار بگیرد و این مساله موجب افزایش نسبی قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه شد.

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه خبری رویترز،  قیمت طلا در هفته ای که گذشت برای نخستین بار در ۶ هفته اخیر با کاهش روبرو شده است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در پایان مبادلات روز جمعه با ۰٫۵ درصد افزایش به ۱۳۳۴ دلار رسیده است. البته قیمت این فلز گرانبها در هفته ای که گذشت افت ۰٫۳ درصدی را ثبت کرده است.

باب هابرکورن تحلیلگر و استراتژیست ارشد موسسه آر جی او فیوچرز در این باره تاکید کرد: قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و نگرانی های مربوط به تعطیلی دولت آمریکا با افزایش نسبی روبرو شده است.

ادامه تنش ها در شبه جزیره کره نیز تاثیر مهمی بر افزایش تقاضا و قیمت جهانی طلا داشته است.

حتما بخوانید :  تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به دو حوزه دارو و تجهیزات پزشکی

به نظر می رسد گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده مانع از افزایش چشمگیرترقیمت طلا در شرایط کنونی شده است.

رئیس فدرال رزرو کلیولند در تازه ترین اظهارات خود تاکید کرده است که فدرال رزرو آمریکا باید امسال و سال آینده ۳ یا ۴ بار نرخ بهره را افزایش دهد.

مارک تو تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری وینگ فانگ تاکید کرد: نیروهای ساختاری بازار نشان می دهد که قیمت طلا در میان مدت بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار در نوسان خواهد بود و اگر تغییر مهمی در عرصه سیاست بین المللی و چشم انداز نرخ بهره ایجاد نشود، این محدوده قیمتی حفظ خواهد شد.

وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال نیز بر این باور است که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده احتمالا تا ۱۳۱۱ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.

قیمت هر اونس نقره نیز در پایان مبادلات روز جمعه با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۷٫۰۳ دلار رسیده است. به اعتقاد تحلیلگران بین المللی قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

منبع: سایت طلا

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.