2680, 2224, 
مسکن سال آینده گران نمی‌شودReviewed by رادیو سهام on Jan 20Rating: 5.0مسکن سال آینده گران نمی‌شودمسکن سال آینده گران نمی‌شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازیمسکن سال آینده گران نمی‌شود با بیان اینکه بازار مسکن هم‌اکنون خالی از سفته‌بازان است، گفت: مصرف‌کنندگان واقعی به افزایش ۵۰ درصدی معاملات مسکن کمک کرده‌اند اما جهش قیمت در سال آینده نخواهیم داشت.

حامد مظاهریان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افزایش ملایمی را در قیمت مسکن و تعداد مبایعه‌نامه‌ها داریم که جای نگرانی نیست. من می‌توانم این اطمینان را بدهم که تا سال آینده هم این فرآیند به نفع خریداران مصرفی بازار است و جایی برای سفته بازان نیست.

به گزارش رادیو سهام، وی افزود: در آذرماه افزایش ۵۰ درصدی را در تعداد معاملات نسبت به آذرماه سال گذشته شاهد بودیم. اگر آمار دی ماه بیاید می‌توان دقیق‌تر اظهار نظر کرد اما فکر می‌کنم آمار دی‌ماه مقداری تعدیل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وقتی آمار سالانه بازار مسکن را نگاه می‌کنیم افزایش قیمت نگران کننده نیست و تا حدود نرخ تورم است، تصریح کرد: خوشبختانه دولت توانسته هنوز این بازار را خالی از بازار سودآوری‌های کاذب نگه دارد.

حتما بخوانید :  شروع منفی بازارهای داخلی در هفته جدید

مظاهریان در پاسخ به گمانه زنی‌ها مبنی بر رشد قیمت مسکن در سال آینده گفت: ۵۰ درصد تعداد مبایعه‌نامه‌ها افزایش یافته و اینکه اعلام می‌کنند قیمت جهش می‌کند جوسازی کسانی است که می‌خواهند آپارتمان های خود را گران بفروشند.

وی ادامه داد: در تهران ۴۹۰ هزار خانه خالی داریم که به سختی می‌توان برای آنها مشتری پیدا کرد. بازار عمومی فعلا برای قشر متوسط است و هنوز سودآوری این بازار کمتر از سپرده گذاری بانک است.

ولی خوشبختانه همه نشانه‌ها مثبت است که بازار مسکن به سمت رونق در حال حرکت است. لذا این اطمینان را می‌دهم که در ماه‌های پیش رو و سال آینده جهش‌های قیمتی شدید نخواهیم داشت.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره این صحبت که برخی می گویند بازار مسکن دچار رکود تورمی شده است گفت: من متوجه رکود تورمی نمی‌شوم.

اساسا بازارها، بازارهای رکود و رونق هستند. اگر دید کلی به بخش مسکن داشته باشیم و موجودی کافی که وجود دارد می‌بینیم فقط خانه‌های گران قیمت نیستند که خالی مانده‌اند.

به طور مثال در شهر پرند حدود ۷۰۰۰ مسکن مهر بدون متقاضی داریم؛ بنابراین در سطوح مختلف، قیمت‌های فعلی نگران کننده یا نشان دهنده جهش قیمت نیستند.

منبع: بنکر

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.