2682, 2224, 
پیش بینی تحلیلگران اقتصادی از روند قیمت طلا در هفته آیندهReviewed by راديو سهام on Jan 21Rating: 5.0پیش بینی تحلیلگران اقتصادی از روند قیمت طلا در هفته آیندهپیش بینی تحلیلگران اقتصادی از روند قیمت طلا در هفته آینده
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 4٫۵۰ out of 5)
Loading...

تازه ترین نظرسنجی پلاتز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا احتمالا هفته آینده با کاهش روبرو خواهد شد. پیش بینی تحلیلگران اقتصادی از روند قیمت طلا در هفته آینده

به گزارش رادیو سهام، به نقل از پایگاه اینترنتی پلاتز، تحلیلگران اقتصادی در نظرسنجی جدید پیش بینی کردند که تقویت ارزش دلار آمریکا طی روزهای آینده به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش شرکت کنندگان در نظرسنجی پلاتز پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده بین ۱۳۰۰ تا ۱۳۰۵ دلار در نوسان خواهد بود. این رقم در نظرسنجی ۵ ژانویه ۱۳۱۰ تا ۱۳۲۰ دلار اعلام شده بود.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات بازار لندن در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۲۹۶ دلار رسیده بود. این رقم در روزهای نخست سال ۲۰۱۸ میلادی به ۱۳۱۲ دلار رسید و تا لحظات پایانی مبادلات روز جمعه به ۱۳۳۵ دلار رسیده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی معتقدند که کاهش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. قیمت بیت کوین فعلا به ۱۲ هزار دلار رسیده است. این رقم اواخر سال گذشته تا ۲۰ هزار دلار نیز رسیده بود.

حتما بخوانید :  چرا برنامه‌ای برای بهبود وضعیت بازار مسکن وجود ندارد؟

تحلیلگران کامرز بانک بر این باورند که سرمایه گذارانی که بیت کوین را یک جایگزین مناسب برای طلا می دانند احتمالا نظر خود را تغییر خواهند داد و بار دیگر به بازار طلا باز می گردند.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری ئی تی ایکس بر این باورند که اگر بیت کوین سطح حمایتی و روانی ۱۰ هزار دلاری را بشکند، این مساله می تواند تاثیر مهمی بر بازار جهانی طلا خواهد داشت.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی افت ارزش دلار در ماه های اخیر تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

شورای جهانی طلا در گزارشی اعلام کرده است که افزایش نوسانات بازار، تمایل بیشتر سرمایه گذاران به دارایی های کم ریسک، رشد طبقه متوسط درآمدی در اقتصاد جهانی و رشد شفافیت بازار عوامل مهمی خواهند بود که موجب افزایش قیمت طلا در سال جاری خواهد شد.

قیمت طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی با رشد ۱۳ درصدی روبرو شد و به بالاتر از ۱۳۰۰ دلار رسید. به اعتقاد تحلیلگران شورای جهانی طلا، تقاضای فیزیکی برای طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی با رشد فزاینده ای روبرو می شود  و این مساله عامل مهمی برای رشد قیمت این فلزز زرد خواهد بود.

منبع: سایت طلا

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.