حسن حمزه ایل مدیر مالی شرکت فرآورده غذایی و قند چهارمحال مطرح کرد:
تاریخ: ۱۲:۴۵ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۱

2067, 
رشد ۷۰ درصدی تحویل چغندرقند در قند چهارمحالReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 21Rating: 4.0رشد ۷۰ درصدی تحویل چغندرقند در قند چهارمحالرشد ۷۰ درصدی تحویل چغندرقند در قند چهارمحال
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در ابتدای معاملات این هفته شاهد افزایش ارزش معاملات و تقاضا در گروه قندی هستیم . چند نماد گروه قندی دیروز به صف خرید هم رسیدند . قندی ها در روزهای گذشته اعلام کردند که کشت چغندرقندر پاییزه نسبت به سال های گذشته بهبود قابل توجهی داشته است

رشد ۷۰ درصدی تحویل چغندرقند در قند چهارمحال

رشد ۷۰ درصدی تحویل چغندرقند در قند چهارمحال

به گزارش رادیوسهام ، مدیر مالی شرکت فرآورده غذایی و قند چهارمحال «قچار» در خصوص وضعیت قندی ها  گفت: خوشبختانه امسال وضعیت کشت چغندر قند مطلوب بوده و با توجه به حاشیه سودی که برای کشاورزان وجود داشته، حتی مازاد بر نیاز شرکت های قندی، چغندرقند در بازار موجود است. در قچار امسال ۷۰ درصد بیش از سنوات گذشته، چغندرقند تحویل گرفتیم.

در صورت تداوم وضعیت موجود، وضعیت کارخانه های قندی بهبود می یابد

حسن حمزه ایل در خصوص وضعیت کلی کارخانه های قندی  گفت:با در نظر گرفتن برنامه هایی که جهت خودکفایی در تولید شکر در دست اجرا می باشد؛ چشم انداز آینده صنعت تولید قند و شکر روشن است. با توجه به حجم چغندرقندی که امسال در کشور تولید شد، شرکت های قندی درآمد بیشتری هم محقق خواهند نمود که تا پایان سال جاری شناسایی شده و در گزارش های قندی ها منعکس خواهد شد. بدون شک در اختیار داشتن مواد اولیه بیشتر، رونق تولید را افزایش خواهد داد. اگر اوضاع به همین منوال تداوم یابد، اوضاع کارخانه های قندی بهبود خواهد یافت.

حتما بخوانید :  بخشی از بدنه وزارت نفت می‌خواهد جلوی تداوم عرضه نفت در بورس را بگیرد

در صورت برطرف شدن کم آبی در سال های بعدی ، در تولید شکر کشور خودکفا می شویم

اما نکته ای که نباید از آن غافل شد، بحران کم آبی در کشور است که می تواند حجم کشت چغندرقند در سال های آتی را تحت تاثیر قرار دهد. وضعیت کشت چغندرقند در سال های بعد قابل پیشبینی نیست و همه چیز بستگی به شرایط جوی خواهد داشت. اگر موضوع کم آبی برطرف شود؛ در سال های آینده در زمینه تولید شکر به خودکفایی خواهیم رسید.

کشت پاییزه نمی تواند جایگزین کامل کشت بهاره شود

کشت پاییزه هم انجام می شود که مصرف آب کمتری دارد و چندین شرکت قندی از آن بهره می برند؛ ولی این روش هم محدودیت هایی دارد و نمی تواند جایگزین کامل کشت بهاره چغندرقند شود.

یارانه دولتی و جوایز چغندرقندکاران تعیین تکلیف نشده است

حمزه ایل در خصوص یارانه دولتی  گفت: در بودجه برخی شرکت های قندی، علاوه بر نرخ مصوب فروش شکر، مبلغی هم بابت یارانه دولتی لحاظ شده که هنوز تکلیف آن روشن نشده است. ضمن اینکه پرداخت یا عدم پرداخت جوایز چغندرکاران هم تعیین تکلیف نشده است. امیدواریم موضوع یارانه هر چه زودتر مشخص شود تا بودجه ها از این بابت دستخوش تغییر نشود. همچنین به نظر می رسد در صورت عدم پرداخت جوایز به چغندرکاران (تخصیص ۲ کیلو شکر و ۲۰ کیلو تفاله با نرخ بسیار ارزان) ، ممکن است رغبت کشاورزان به کشت در سال بعد تحت تاثیر قرار بگیرد.

حتما بخوانید :  پیشنهاد افزایش سرمایه ۴۵ درصدی "فخوز"

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.