تاریخ: ۱۹:۱۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۱

2067, 
گاز شرکتهای سیمان شمال ایران قطع شد|دامپینگ داخلی ۴۲ شرکتReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 21Rating: 4.0گاز شرکتهای سیمان شمال ایران قطع شد|دامپینگ داخلی ۴۲ شرکت گاز شرکتهای سیمان شمال ایران قطع شد|دامپینگ داخلی ۴۲ شرکت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گاز شرکتهای سیمان شمال ایران قطع شد|دامپینگ داخلی ۴۲ شرکت

یک کارشناس صنعت سیمان با بیان اینکه دامپینگ داخلی در صنعت سیمان برای از بین بردن رقبا به وجود آمده، گفت: گاز اکثر کارخانجات سیمان شمال کشور نیز قطع شده است.

به گزارش رادیوسهام ، محمدعلی بُد با اشاره به اینکه در سال جاری مصرف سیمان نسبت به سال گذشته ۲ درصد رشد داشته به تسنیم گفت: با این وجود همچنان در آمار رشد اقتصادی، رشد ساخت و ساز منفی است که در این رابطه باید تصمیمات لازم برای رونق ساخت‌وساز اتخاذ شود. اکثر واحدهای تولیدی برای جبران نقدینگی مورد نیاز به صادرات توجه کرده‌ا‌ند،عوارض صادرات سیمان به عراق همچنان بالاست اما تولیدکنندگان برای از دست ندادن بازار این کشور مجبور به پرداخت این عوارض هستند.

وی افزود: نکته قابل توجه در بازار صادراتی عراق اعمال عوارض بیشتر در مسیر صادرات سیمان ایران از عراق به سوریه است که در این رابطه باید رایزنی لازم صورت گیرد.علاوه بر این دامپینگ داخلی نیز در صنعت سیمان برای از بین بردن رقبا به وجود آمده به این صورت که مطالعات نشان می دهد قیمت تمام شده ۴۲ شرکت بیشتر از متوسط قیمت فروش سیمان درسطح بازار است.

حتما بخوانید :  پیش بینی 95 نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

این کارشناس صنعت سیمان با اعلام اینکه این دامپینگ داخلی مشکلاتی را برای واحدهای سیمانی به وجود آورده،تصریح کرد: امروز قیمت تمام شده یک تن سیمان ۱۰۴ هزار تومان است اما تعدادی از واحدها هر تن سیمان را ۱۰۲ هزار تومان به فروش می‌رسانند.گاز اکثر کارخانجات سیمان شمال کشور هم قطع شده است.

بُد در پاسخ به پرسش چه کسی جبران ضرر تولیدکنندگان را با تعطیلی کارخانجات خواهد داد، افزود: در حال حاضر کارخانجات سیمان با ۶۵ تا ۷۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند به نحوی که این تعطیلی‌ها با توجه به مازاد تولید ضرر چندانی را به آنها نخواهد زد. البته دولت قرار بود بابت تعطیلی کارخانجات سیمان پولی را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد که هنوز خبری از پرداخت‌ها نیست

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.