2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری نیروReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 21Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری نیروگزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری نیرو
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه  شرکت سرمایه گذاری نیرو

راهکار سهامدار عمده برای تشویق سهامداران خرد برای شرکت در افزایش سرمایه مجمع قبلی سرمایه گذاری نیرو که با حواشی بسیاری روبرو بود،دیروز نیز منتظر یک جرقه بود، اما تقسیم سود آتش زیر خاکستر را خاموش کرد. مجمع سرمایه گذاری نیرو در ابتدای برگزاری تا حدی صحنه تخریب سهامداران خرد و عمده از سوی یکدیگر بود و هر دو با گارد بسته با یکدیگر برخورد داشتند.

به گزارش رادیوسهام ، تقسیم سود ۲۵ تومانی در مجمع سرمایه گذاری نیرو آبی بر آتش بود، مجمع قبلی سرمایه گذاری نیرو که با حواشی بسیاری روبرو بود امروز نیز منتظر یک جرقه بود اما تقسیم سود آتش زیر خاکستر را خاموش کرد.

مجمع سرمایه گذاری نیرو در ابتدای برگزاری تا حدی صحنه تخریب سهامداران خرد و عمده از سوی یکدیگر بود و هر دو با گارد بسته با بکدیگر برخورد داشتند.

رییس مجمع که بیشتر با لحنی دستوری و از بالا با سایر سهامداران برخورد داشت، از طرفی در این مجمع شاهد صحبت هایی در خصوص عملکرد سهامدار عمده قبلی بودیم و همچنین ادعاهای سود ساز رییس مجمع!

حتما بخوانید :  تأیید مشروط کلیات «وارانت سبد سهام» در کمیته فقهی سازمان بورس

سرمایه گذاری نیرو دیروز عصر خود را برای هر حادثه ای آماده کرده بود و این امر با ورود به لابی سالن تلاش و حضور نیروی انتظامی مشخص بود.

مجمع عادی بطور سالانه شرکت سرمایه گذاری نیرو با حضور بیش از ۵۰ درصد از سهامداران با بیش از ۳۰ دقیقه تاخیر تشکیل جلسه داد. این مجمع با پخش فیلمی نسبتا طولانی از پروژه های در دست اقدام مجموعه آغاز شد.

یکی از سرمایه گذاری های اخیر این مجموعه شرکت توسعه مدیریت نیروگاهی ایرسا است که بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری با ورود شرکت سرمایه گذاری ایران در خصوص خرید ایرسا عملیاتی شده است.

شرکت توسعه مدیریت نیروگاهی ایرسا دارای شرکت های زیر مجموعه ای از جمله: شرکت انرژی گستر جم دارای دو نیروگاه که در برنامه دارد ظرفیت نهایی نیروگاه ها را به ۸۵۰ و ۱۰۰۰ مگاوات برساند.

شرکت توسعه انرژی شمال و جنوب که مسئولیت احداث و بهره برداری از نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی آریان ۲ را دارد. شرکت های توربین بادی آبان و توسعه انرژی غرب نیز از زیر مجموعه شرکت ایرسا است.

شرکت صادرات نیرو خلیج فارس کیش از دیگر شرکت های تابعه سرمایه گذاری نیرو است این شرکت علاوه بر انجام فعالیت های بازرگانی در زمینه خرید و فروش سهام نیز فعال است.

سرمایه گذاری نیرو در برنامه دارد تا در افق ۱۰ ساله به تولید ۱۰ هزار مگاوات برق دست یابد سالانه ۵۰۰ مگاوات ساعت و همچنین افزایش سرمایه مجموعه از مبلغ ۴۰ میلیارد تومان به ۷۰۰ میلیارد تومان، ورود به نیروگاه های تجدید پذیر بادی، تولید برق از طریق تکنولوژی های نوظهور (زباله) در دستور کار مجموعه است.

حتما بخوانید :  برنامه ارزیابی املاک « وتجارت »

پس از قرائت گزارش حسابرس علیرضا معبودی رییس مجمع سایر بندهای مجمع عادی را پیشبرد و نهایتا به ازای هر سهم ۲۵ تومان سود نقدی تقسیم شد.

مجمع دوم این شرکت به منظور افزایش سرمایه نیز برگزار شد و شرکت به جهت تسویه دیون ناشی از سرمایه گذاری ها، اصلاح ساختار مالی، تهیه و تامین منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل طرح ها و فراهم شدن افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر.

شرکت طی دو مرحله در دو سال مجموعا ۸۱۹ درصد افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی نهایی خواهد شد.

سهامدار عمده برای تشویق سهامداران خرد برای شرکت در افزایش سرمایه اقدام به ارائه تسهیلات قرض الحسنه به میزان ۵۰ درصد سرمایه مورد نیاز شرکت در افزایش سرمایه تا سقف ۷۰۰ هزار تومان با وثیقه کردن سهام سهامداران و بدون اخذ حق رای سهام می کند.

بر اساس تصویب مجمع سرمایه شرکت در گام اول از ۴۰ میلیارد تومان به ۳۲۰ میلیارد تومان معادل ۷۰۰ درصد و در گام بعدی از ۳۲۰ میلیارد تومان به ۷۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۱۹ درصد عملیاتی خواهد شد.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه، فروش اموال مازاد بانک‌ها در حال انجام است، گفت: در بورس کالا شرکت‌های وابسته به بانک‌ها از طریق فراخوان‌های دیگر، به مزایده گذاشته می‌شوند و با شبکه ای گسترده این کار را انجام خواهیم داد.
حتما بخوانید :  قرارداد جدید وزارت راه‌ و شهرسازی با « ذوب »
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.