تاریخ: ۱۵:۰۹ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۶

2067, 
گام مهم ایران خودرو در مشارکت و سرمایه گذاری با خودروسازان خارجیReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 26Rating: 4.0گام مهم ایران خودرو در مشارکت و سرمایه گذاری با خودروسازان خارجیگام مهم ایران خودرو در مشارکت و سرمایه گذاری با خودروسازان خارجی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گام مهم ایران خودرو در مشارکت و سرمایه گذاری با خودروسازان خارجی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید : با وجود اینکه اعمال  تحریم‌ها از سوی کشورهای غربی شوک بزرگی به اقتصاد کشور وارد و فضای  صنعت خودروسازی با رکود سنگینی مواجه کرده بود اما تلاش ایران‌ خودرو پس از برجام  تحول مثبتی را در این شرکت ایجاد کرده است.

به گزارش رادیوسهام ،  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید : با وجود اینکه اعمال تحریم‌ها از سوی کشورهای غربی شوک بزرگی به اقتصاد کشور وارد و فضای صنعت خودروسازی با رکود سنگینی مواجه کرده بود اما تلاش ایران‌ خودرو پس از برجام تحول مثبتی را در این شرکت ایجاد کرده است.

عبدالله رضیان اظهار داشت : خوشبختانه پس از برجام ایران خودرو گام های خوبی را در جهت توسعه همکاری های بین المللی و سرمایه‌گذاری مشترک با خارجی‌ها برداشته است.

وی تصریح کرد : هر چند با رفع محدودیت ها ، قراردادهای خوبی با خودروسازان خارجی منعقد گردید اما انتظار می رفت پس از برجام همکاری های گسترده تری در حوزه قراردادهای بین المللی خودروسازان با شرکتهای خارجی منعقد شود و شاهد خروجی بهتری در این زمینه باشیم.

حتما بخوانید :  نگاهی به سرانجام عرضه‌های اولیه در سال ۹۷

وی اظهار داشت : مشارکت و سرمایه گذاری با خودروسازان برتر جهانی و تولید محصول مشترک با هدف ارتقای فن آوری و دانش تولید خودرو در کشور، از اقداماتی است که در سال های اخیر در صنعت خودرو ایران دنبال شده است و امروز وضعیت ایران خودرو مبین حرکت در این مسیر است.

وی افزود : هر چند تا دستیابی به شرایط مورد انتظار و گسترش همکاری های بین المللی زمان بیشتری نیاز است اما با جریان خوبی که در دو سال اخیر در صنعت خودرو به خصوص شرکت ایران خودرو آغاز شده ، قطعا آینده خوبی پیش روی خودروسازی ایران خواهد بود.

وی تصریح کرد : البته رسیدن به این شرایط مستلزم تلاش در جهت مدیریت هزینه در صنعت خودرو است چرا که امروز اغلب شرکتهای خودروساز وضعیت خوبی در جهت مدیریت هزینه ندارند و با بالارفتن هزینه ها، میزان بدهی ها در شرکتهای خودروساز افزایش یافته است .

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد : با توجه به مشکلاتی در بخش هزینه ها در صنعت خودرو وجود دارد انتظار می رود این جریان توسط شرکتها ساماندهی شود.

رضیان همچنین به تنوع تولید و افزایش قابل توجهی از محصولات جدید به سبد محصولات ایران خودرو اشاره کرد و گفت : با توجه به تنوع سلایق و تغییر ذائقه مشتریان و از سویی واردات محصولات متنوع به بازار خودرو، ایران خودرو در حوزه تنوع محصول در دو سه سال اخیر اقدامات خوبی را داشت و تلاش کرده با سرعت بخشیدن به فعالیت های خود در زمینه طراحی و توسعه محصول، مشتریان خود را حفظ نماید.

حتما بخوانید :  وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۸ چگونه خواهد بود؟

وی با اشاره به اینکه امروز مشتری انتظار دارد بر اساس سلیقه ای که دارد امکان انتخاب مناسبی را از بازار تولیدات داخلی داشته باشد، خاطر نشان کرد : امروز نگاه مجلس و اعضای کمیسیون صنایع بر این است که شرکتهای خودروساز باید از ظرفیت تنوع محصول برخوردار بوده و با تولید خودروهای باکیفیت و قیمت مناسب تر ، در جهت جلب نظر مشتریان داخلی تلاش بیشتری نمایند.

وی در ادامه با توجه به قرارداد ۱۰ جانبه بین المللی ایران خودرو برای طراحی پلتفرم و تولید خودروهایی با برند داخلی اشاره کرد و اظهار داشت : قطعا اجرای دقیق این قرارداد به طراحی و تولید پلتفرم اختصاصی ایران خودرو منجر خواهد شد اما معتقدم این نگاه که خودرو هایی ۱۰۰ درصد داخلی تولید شود دیدگاه چندان درست نیست و باید با مشارکت شرکتهای خارجی تولیدات مشترکی با برند داخلی تولید نمود.

وی افزود : بی تردید ایجاد همکاری های مشترک برای تولید محصولات جدید ، ضمن افزایش اشتغالزایی ، ارتقاء کیفیت و افزایش تنوع محصول ،ظرفیت خوبی را در حوزه صادرات برای کشور ایجاد خواهد کرد.

منبع: خبرخودرو

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت سرمایه گذاری سبحان در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های بورسی واگذار شده ۶ماهه خود از سود ۲۳۹میلیارد و ۷۲۴میلیون ریالی رونمایی کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.