2680, 2224, 
رونق به بازار مسکن بازگشت|قیمت‌ مسکن بالا می‌رود؟Reviewed by سایت رادیوسهام on Jan 30Rating: 4.0رونق به بازار مسکن بازگشت|قیمت‌ مسکن بالا می‌رود؟ رونق به بازار مسکن بازگشت|قیمت‌ مسکن بالا می‌رود؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رونق به بازار مسکن بازگشت|قیمت‌ مسکن بالا می‌رود؟

یک کارشناس مسکن با اشاره به این که بازار از رکود قبلى خارج و وارد رونق شده است، گفت: بنابر پیش‌بینى‌هاى انجام شده قیمت مسکن نیز تا پایان سال با سرعتى بیش از تورم حرکت خواهد کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مهدى سلطان محمدى ، با بیان این که حجم معاملات در بازار مسکن افزایش پیدا کرده است، به رشد ١۵ درصدى قیمت مسکن اشاره و تصریح کرد: کاهش نرخ بهره‌هاى بانکى که از شهریور ماه توسط بانک مرکزى با قوت بیشتر دنبال شد و طولانى شدن دوره رکود قبلى که باعث شد میزان عرضه در بازار مسکن کاهش پیدا کند، از عوامل پیشى گرفتن بى‌سابقه قیمت مسکن از نرخ تورم بوده است.

او با اشاره به فاصله معنا دارى که بین زمان عرضه و تقاضاى مسکن وجود دارد، اظهار کرد: به دلیل این که سرعت زمان تحویل مسکن نمی‌تواند از سرعت تقاضاى آن سبقت بگیرد و این فاصله طولانى است، بنابراین شاهد افزایش قیمت در بازار مسکن هستیم.

حتما بخوانید :  قیمت خانه در نیمه دوم سال ثابت می‌ماند

تاثیر نوسانات ارزى در بازار مسکن

این کارشناس مسکن تاثیر نوسانات ارز در بازار مسکن را منفى دانست و خاطرنشان کرد: وقتى در بازار ارز تلاطم ایجاد مى‌شود توجهات به آن بازار بیشتر شده و بازار مسکن تا حدى دچار وقفه مى‌شود.

او ادامه داد: فقط در صورتى که قیمت ارز در نقطه بالایى به تعادل برسد شاهد تاثیر مثبت آن به صورت غیر مستقیم در بازار مسکن خواهیم بود.

سلطان محمدى با بیان این که بازار طلا و سکه از نوسانات هیجانى تاثیر بیشترى می‌گیرند، توضیح داد: بازار مسکن کند و سنگین است و نمى تواند مانند بازار طلا به صورت آنى متاثر شود.

او با تاکید بر این که باید مراقب افزایش بیش از حد قیمت مسکن بود، افزود: روند حجم معاملات و قیمت مسکن رو به افزایش است اما باید با حفظ تعادل، مانع از برگشت به رکود سال‌هاى گذشته شویم.

این کارشناس مسکن به حرکت سریع قیمت مسکن نسبت به نرخ تورم تا پایان سال اشاره کرد و گفت: با اطمینان مى توان گفت بازار از حالت رکود قبلى خارج و وارد مرحله رونق شده است.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.