2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی فوق العاده صنایع خاک چینی ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Jan 31Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی فوق العاده صنایع خاک چینی ایرانگزارش مجمع عمومی فوق العاده صنایع خاک چینی ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی فوق العاده صنایع خاک چینی ایران

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنایع خاک چینی ایران در روز سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۰در ساختمان شرکت سرمایه گذاری صدر تامین برگزار گردید.

به گزارش رادیوسهام ، کخاک در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ ۱۷۵٫۰۰۰ میلیون ریال به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال (معادل ۱۸۵٫۷۱ درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش دهد.لذا با تصویب مجمع شرکت، مقرر شد برنامه افزایش سرمایه در دو مرحله در طی دو سال در اختیار هیات مدیره انجام گردد.

هدف از انجام افزایش سرمایه

۱- احداث خط تولید انواع بلوک و پانل سبک گازی و ملات خشک به شرح زیر:

– بلوک سبک گازی به ظرفیت اسمی ۱۸۹ هزار مترمکعب در سال

– پانل سبک گازی به ظرفیت اسمی ۸۱ هزار مترمکعب در سال

– ملات خشک به ظرفیت اسمی ۱۲ هزار و ۹۶۰ تن در سال

این طرح جهت استفاده از سیلیس ضایعاتی حاصل از فرآوری کائولن تهیه گرده است که با اجرای این طرح از سیلیس ضایعاتی محصول بلوک و پانل سبک گازی و ملات خشک تولید خواهد شد .

حتما بخوانید :  دیده‌بان بورس شنبه (24 آذر)

جزئیات طرح

هدف از اجرای این طرح تولید ۲۷۰٫۰۰۰ مترمکعب محصولات بتن سبک گازی و یا بعبارتی با توجه به دانسیته ۵۰۰ این محصولات ۱۳۵٫۰۰۰ تن محصول بلوک و پانل و به تفکیک تولید ۱۸۹٫۰۰۰ مترمکعب بلوک گازی ۹۴٫۵۰۰ تن، ۸۱٫۰۰۰ مترمکعب پانل (۴۰٫۵۰۰ تن) و ۱۴۴۰۰ تن ملات خشک به عنوان چسب و ملات برای بلوک و پانل تولیدی می باشد.

– نکته مهم ویژگی های محصولات طرح است که وزن سبک، عایق حرارت، سرعت اجرا، مقاومت در برابر آتش و عایق صوت می­باشد. همچنین، محصولات طرح دارای استاندارد نظام مهندسی می­باشند.

طبق گفته مدیرعامل شرکت، کخاک دو رقیب در بازار داخل دارد . شرکت پرین بتن و یک شرکت در سبزوار است و با توجه به اهمیت هزینه حمل در این صنعت بازار غرب کشوردر اختیار کخاک می باشد. همچنین مدیرعامل شرکت به صادرات ۳۰% شرکت در بازار ترکیه و عراق و سوریه و آذربایجان اشاره کرد و به خوش نام بودن برند خاک چینی در بازارهای صادراتی تاکید کرد.

تامین مالی طرح

نکته مهم تامین مالی طرح است.کل مبلغ تامین مالی طرح ۸۸۶٫۳۹۶ میلیون ریال است که ۴۲۷٫۹۰۸ میلیون ریال آن از محل تسهیلات تامین مالی خواهد شد. شایان ذکر است، این تسهیلات به میزان ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ یورو هم ارز ریالی ۴۲۷٫۹۰۸ میلیون ریال ( نرخ ارزی یورو ۳۵٫۶۵۹ ریال ) از محل منابع صندوق توسعه ملی در بانک صادرات به تصویب رسیده و تائیدیه به صندوق توسعه ملی اخذ گردیده است. این تسهیلات به مدت ۶ سال، طی ۱۲ قسط شش ماهه و تا پایان سال نهم بازپرداخت خواهد شد، سود تسهیلات ارزی با نرخ بهره ۶ درصد در سال می باشد.

حتما بخوانید :  اساسنامه بیمه سامان به‌روز شد

با توجه به موارد ذکر شده، افزایش نرخ ارز باعث افزایش هزینه های تامین مالی طرح می شود.

وضعیت طرح در دست اجرا

براساس برنامه ریزی بعمل آمده طرح تولید بلوک و پانل گازی و ملات خشک در سه ماهه دوم سال ۱۳۹۸ به بهره برداری خواهد رسید. شایان ذکر است، طرح تا تاریخ برگزاری مجمع ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

منبع: هدف حافظ

خبر انتخاب شده برای شما

عملکرد مالی 6 ماهه وبصادر
بانک صادرات ایران ، در نیمه نخست سال جاری، مبلغ ۱۶۳ ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته معادل ۶۲ درصد کاهش زیان را نشان می‌دهد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.