2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک صادرات ایرانReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 5Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک صادرات ایران گزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک صادرات ایران
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک صادرات ایران

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت بانک صادرات ایران با حضور بیش از ٨۵ درصد صاحبان سهام راس ساعت ٩ صبح روز یکشنبه ٩۶/١١/١۵ در محل هتل المپیک برگزار و صورت های مالی سال منتهی به پایان اسفندماه ١٣٩۵ با رای اکثریت سهامداران حاضر به تصویب رسید و مدیرعامل بانک برنامه های خود را اعلام کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع این بانک با گردهمایی بالغ بر ٨۵ درصد از صاحبان سهام، دکتر حجت اله صیدی مدیر عامل، غلام سوری رییس مجمع، حمید تهرانفر قائم مقام بانک، نمایندگان دولت و سازمان بورس اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی، اعضای هیات مدیره، معاونان و سایر مقامات بانک برگزار و گزارش عملکرد بانک به سهامداران ارائه شد که پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، صورت های مالی سال منتهی به ٢٩ اسفند سال ٩۵ به تصویب رسید.

بر اساس گزارش ارائه شده طی سال مالی مورد اشاره میزان درآمدهای بانک بیش از ١۶ درصد افزایش داشته است. سهم بانک از بازار تسهیلات بانک ها در کشور ٨.۵ درصد عنوان شد.

حتما بخوانید :  ردپای هیجان در بازار سهام

٣ محور برنامه های مدیرعامل برای سودآوری بانک

حجت اله صیدی که در چهارمین روز حضور خود در قامت مدیرعامل بانک صادرات ایران، در این مجمع به اعلام برنامه های خود در ٣ بخش کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اشاره کرد و با بیان اینکه دارایی های بانک اغلب با کیفیت است، ارزش دارایی های بانک صادرات ایران را ١۵٠٠ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در خصوص برنامه های کوتاه مدت جهت بازگشایی نماد گفت: ظرف یکی دو ماه آینده تلاش می کنیم تا با قرار دادن صورت های مالی ٣ ماهه، شش ماهه، ٩ ماهه حسابرسی شده و نهایی کردن گزارش تلفیقی تا قبل از پایان سال جاری، بر روی سامانه کدال، ضمن توقف روند زیاندهی، نماد سهام بانک را باز کنیم.

وی در خصوص برنامه های میان مدت نیز افزود: در ادامه این شرایط باید سعی کنیم تا بانک از زیاندهی خارج شده و به سودآوری برسد. اتفاق هایی باید بیفتد که سود را به تبع نتایج عملکرد مثبت بالا ببریم و برای همین منظور باید برنامه عملیاتی بدهیم. وی با بیان اینکه سود نتیجه عملکرد مثبت است، گفت: باید ساختار مالی بانک اصلاح شود، سهم بانک از بازار پول افزایش یابد، مطالبات معوق تعیین تکلیف شود، بهای تمام شده پول کاهش یابد و در نهایت محدودیت های  بین المللی در اروپا و کشورهای منطقه از جمله امارات برای شعب بانک مدیریت شود.

حتما بخوانید :  نگاهی به مزیت‌های معاملات آتی سبد سهام

وی اظهار امیدواری کرد: با انجام این اقدامات در میان مدت، سال ٩٧ را سال کاهش زیان و سال ٩٨ را سال سودآوری بانک در نظر بگیریم.

دکتر صیدی تبدیل بانک صادرات ایران به یک بانک ۵٠ میلیارد دلاری را از  مهمترین برنامه بلندمدت خود عنوان کرد. وی با تاکید بر وظیفه این بانک در حمایت از سهامداران جزء یکی دیگر از اهداف بلندمدت را احیای اقتدار بانک صادرات ایران عنوان کرد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به دارایی های ارزشمند این بانک گفت: بانک بیش از ٣٠ میلیارد دلار دارایی با کیفیت دارد که نشان از ظرفیت خوب آن برای رشد و سودآوری است. البته ضعف هایی در اقتصاد کشور و تنگناهای بین المللی بوده که باعث ایجاد مشکلاتی برای بانک ها شده است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران ادامه داد: سهامداران باید یک تصمیم سرمایه گذاری بگیرند و به آینده سهام موجود خود و یا سهامی که قصد معاوضه آن را دارند بیاندیشند. با توجه به دارایی ارزشمند و با کیفیت ١۵٠٠ هزار میلیارد ریالی، داشتن ٢۵٠٠ شعبه و واحد بانکی در اقصی نقاط کشور و ٣٢ هزار کارمند صدیق و زحمتکش، آینده درخشانی در انتظار ذینفعان بانک صادرات ایران است.

وی با اشاره به ظرفیت خوب افزایش بهره وری در کشور برای سودآوری بانک، گفت: نقاط قوت زیادی پیش روی بانک است و با توجه به نقدینگی تقریبا ١۴٠٠٠ هزار میلیارد ریالی در اقتصاد کشور، در صورتی که بتوانیم حداقل ١۵ درصد از این میزان را اداره کنیم، به سودآوری مناسبی دست خواهیم یافت.

حتما بخوانید :  رشد ۱۲۴ درصدی خالص سود بانک سینا

وی در پایان گفت: باید دارائی‌های موجود را عملیاتی، مولد و سودآور نماییم. برای این‌کار تعامل با دولت و استفاده از ظرفیت‌های آن در راستای رونق بازار پول و در نتیجه سودآوری بنگاه مالی بانک صادرات ایران باید در دستور کار قرار گیرد.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

عملکرد مالی 6 ماهه وبصادر
بانک صادرات ایران ، در نیمه نخست سال جاری، مبلغ ۱۶۳ ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته معادل ۶۲ درصد کاهش زیان را نشان می‌دهد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.