تاریخ: ۲۳:۰۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸

2067, 
خساپا و خودرو از سهامداری یک شرکت خارج می شوندReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 7Rating: 4.0 خساپا و خودرو از سهامداری یک شرکت خارج می شوند خساپا و خودرو از سهامداری یک شرکت خارج می شوند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو قصد دارند از سهامداری شرکت توسعه صادرات صنعتی خارج می شوند.

براساس گزارش کسب شده ، گروه خودروسازی سایپا با مالکیت ۲۶درصدی و شرکت ایران خودرو با مالکیت ۲۶درصدی از سهام شرکت توسعه صادرات صنعتی است قصد دارند سهام خود را یکجا و نقد واگذار کنند.

سهامداران شرکت توسعه صادرات صنعتی را صندوق بازنشستگی کشوری با ۳۲٫۱۶درصد، شرکت ایران خودرو با ۲۶درصد، شرکت سایپا با ۲۶درصد و سازمان تامین اجتماعی با ۱۵٫۸۴درصد تشکیل می دهند. این واگذاری شامل ۵۲درصد از کل سهام شرکت توسعه صادرات صنعتی است که ۲۶درصد آن به شرکت سایپا و ۲۶درصد دیگر آن به شرکت ایران خودرو تعلق دارد.

حجم کل این واگذاری یک میلیون و ۴۰هزار سهم به ارزش ۲۷میلیارد و ۳۱میلیون ریال است که قیمت هرسهم آن ۲۵هزار و ۹۹۱ریال تعیین شده است. این واگذاری به صورت نقدی است.

گفتنی است؛ نتیجه این مزایده در تاریخ ۳۰بهمن۱۳۹۶ اعلام خواهد شد.

شرکت توسعه صادرات صنعتی، در سال ۱۳۸۲تاسیس شده است و در زمینه بازاریابی و بازار شناسی کلیه محصولات و خدمات فنی و مهندسی کشور در سطح بین الملل به منظور صادرات فعالیت دارد.

حتما بخوانید :  زمان راه‌اندازی کارخانه‌ گندله‌سازی « فولاد »

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.