تاریخ: ۲۳:۰۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸

2067, 
خساپا و خودرو از سهامداری یک شرکت خارج می شوندReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 7Rating: 4.0 خساپا و خودرو از سهامداری یک شرکت خارج می شوند خساپا و خودرو از سهامداری یک شرکت خارج می شوند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو قصد دارند از سهامداری شرکت توسعه صادرات صنعتی خارج می شوند.

براساس گزارش کسب شده ، گروه خودروسازی سایپا با مالکیت ۲۶درصدی و شرکت ایران خودرو با مالکیت ۲۶درصدی از سهام شرکت توسعه صادرات صنعتی است قصد دارند سهام خود را یکجا و نقد واگذار کنند.

سهامداران شرکت توسعه صادرات صنعتی را صندوق بازنشستگی کشوری با ۳۲٫۱۶درصد، شرکت ایران خودرو با ۲۶درصد، شرکت سایپا با ۲۶درصد و سازمان تامین اجتماعی با ۱۵٫۸۴درصد تشکیل می دهند. این واگذاری شامل ۵۲درصد از کل سهام شرکت توسعه صادرات صنعتی است که ۲۶درصد آن به شرکت سایپا و ۲۶درصد دیگر آن به شرکت ایران خودرو تعلق دارد.

حجم کل این واگذاری یک میلیون و ۴۰هزار سهم به ارزش ۲۷میلیارد و ۳۱میلیون ریال است که قیمت هرسهم آن ۲۵هزار و ۹۹۱ریال تعیین شده است. این واگذاری به صورت نقدی است.

گفتنی است؛ نتیجه این مزایده در تاریخ ۳۰بهمن۱۳۹۶ اعلام خواهد شد.

شرکت توسعه صادرات صنعتی، در سال ۱۳۸۲تاسیس شده است و در زمینه بازاریابی و بازار شناسی کلیه محصولات و خدمات فنی و مهندسی کشور در سطح بین الملل به منظور صادرات فعالیت دارد.

حتما بخوانید :  واگذاری سهام عدالت در قالب واحدهای صندوق های سرمایه گذاری

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

فجر از افزایش ۱۵۲ درصدی سود خبر داد
فجر با سرمایه معادل ۸۵۸ هزار میلیون ریال در سه ماه ابتدایی امسال ۱۵۲ ریال سود شناسایی کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشت.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.