تاریخ: ۱۶:۲۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۰

2067, 
۶۷ درصد خصوصی‌سازی‌ها از طریق بورس انجام شدReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 9Rating: 4.0 ۶۷ درصد خصوصی‌سازی‌ها از طریق بورس انجام شد ۶۷ درصد خصوصی‌سازی‌ها از طریق بورس انجام شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

۶۷ درصد خصوصی‌سازی‌ها از طریق بورس انجام شد

مدیرعامل بورس تهران گفت: از سال ۱۳۸۰ مجموع واگذاری‌های دولت در اجرای خصوصی سازی بالغ بر ۱۴۴ هزار میلیارد تومان بوده که ۹۷ هزار میلیارد تومان آن معادل ۶۷ درصد از طریق بازار سرمایه انجام شده است.

به گزارش رادیوسهام ؛ حسن قالیباف اصل گفت: بورس با زیرساخت‌های فنی مناسب و گستردگی جغرافیایی کشوری، طی ۱۶ سال گذشته در انجام برنامه های گسترده خصوصی سازی و واگذاری های اصل ۴۴ بسیار موثر بوده و از آمادگی لازم برای میزبانی سهام صدها شرکت زیرمجموعه بانک ها، بنیادها و صندوق های بازنشستگی  برخوردار است.

مدیرعامل بورس تهران افزود: کارنامه بورس اوراق بهادار تهران در فرایند خصوصی سازی شرکت های مشمول اصل ۴۴ و پذیرش شرکت های خصوصی بیانگر ارتقا سطح تامین مالی از درگاه بورس تهران، رشد و توسعه عمق بازار در سطح  کشور است.

وی اضافه کرد: تالارهای منطقه ای نیز که توسط بورس تهران ایجاد، حمایت و توسعه یافته‌اند، بازوی اجرایی قوی برای افزایش ضریب نفوذ در سطح کشور و مشارکت در عرضه و تامین مالی شرکتهای فوق و  هلدینگ‌های آنها می‌باشد.

حتما بخوانید :  بررسی وضعیت سهام با بیشترین بازدهی و زیان در 30 روز گذشته

مدیرعامل بورس تهران در ادامه به آمار واگذاری ها در ۱۶ سال گذشته از طریق بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: از سال ۱۳۸۰ مجموع واگذاری های دولت در اجرای خصوصی سازی بالغ بر ۱۴۴ هزار میلیارد تومان بوده که ۹۷ هزار میلیارد تومان آن معادل ۶۷ درصد از طریق بازار سرمایه انجام شده است.

قالیباف اصل افزود: جایگاه منحصر به فرد بورس تهران در فرآیند خصوصی سازی معیار مناسبی برای سنجش جایگاه و توانمندی بورس اوراق بهادار تهران برای عرضه و تامین مالی شرکت های دولتی و غیردولتی و زیرمجموعه های بانکها، بنیادها و صندوق های بازنشستگی است.

مدیرعامل بورس تهران با اشاره به سخنان وزیر اقتصاد در مورد اولویت دولت در خصوصی سازی از طریق بورس تاکید کرد: با توجه به فراهم بودن زیرساختهای مناسب در  بورس، بورس تهران آماده میزبانی از صندوق ها و شرکت های تابعه وزارت رفاه است و این امر می تواند به تامین مالی و شفاف سازی و ارتقا عملکرد شرکت های تابعه منجر شود.

قالیباف اصل همچنین به تفاهمنامه همکاری مشترک در راستای نقش آفرینی و حضور فعال تر تامین اجتماعی در بازار سرمایه کشور در سال ۹۴ اشاره کرد و اظهار داشت:  مهم ترین مسئله این تفاهمنامه ایجاد هماهنگی و ارتباط بیشتر در پذیرش شرکت های گروه تامین اجتماعی در بورس است. همچنین انجام همکاری ها و هماهنگی های لازم جهت بهره برداری از خدمات ۲۲ تالار منطقه ای، برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های تخصصی به منظور ارتقاء دانش مالی، مقررات بازار سرمایه، فرصت های حضور در بازار های سهام داخلی و بین المللی، همکاری به منظور توسعه حضور بیشتر سرمایه گذاران خارجی برای تامین مالی طرح ها و پروژه های گروه تامین و رفع موانع سرمایه گذاری و حضور فعال در بورس در چارچوب این تفاهمنامه صورت می گیرد

حتما بخوانید :  کشف قیمت ۱۶۹۵۰ ریالی سهام افق کوروش در بورس

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

از میان شرکت‌ها و بانک‌هایی که در این برهه زمانی تقاضای افزایش سرمایه داده‌اند، با افزایش سرمایه معقول ۲۲۲ درصدی بانک صادرات ایران موافقت شده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.