2680, 2224, 
تاثیر نوسان‌ نرخ ارز بر بازار مسکن|قیمت مسکن از نرخ تورم عقب‌تر استReviewed by سایت رادیوسهام on Feb 9Rating: 4.0تاثیر نوسان‌ نرخ ارز بر بازار مسکن|قیمت مسکن از نرخ تورم عقب‌تر است تاثیر نوسان‌ نرخ ارز بر بازار مسکن|قیمت مسکن از نرخ تورم عقب‌تر است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

تاثیر نوسان‌ نرخ ارز بر بازار مسکن|قیمت مسکن از نرخ تورم عقب‌تر است

رئیس انبوه‌سازان استان تهران گفت: اگر افزایش نرخ ارز همچنان روند صعودی داشته باشد، قیمت مسکن نیز با افزایش مواجه خواهد شد.

به گزارش رادیوسهام ، حسن محتشم رئیس انبوه‌سازان استان تهران ، اظهار کرد: اگر بازار ارز نتواند در کوتاه مدت به تعادل برسد، حتما روی سایر بازارهای موازی آن از جمله بازار مسکن اثر نامطلوب می‌گذارد، بنابراین اگر افزایش نرخ ارز همچنان روند صعودی داشته باشد، قیمت مسکن نیز با افزایش مواجه خواهد شد.

وی افزود: طی چند ماه اخیر بازار مسکن با افزایش قیمت نسبی (۱۰ درصدی) مواجه بوده است، در حالیکه بسیاری از متقاضیان قدرت خرید مسکن را ندارند.

محتشم تأکید کرد: تسهیلات بانکی طی چند سال اخیر نتوانسته است توانایی متقاضیان را در بخش خرید مسکن افزایش دهد.

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه قیمت مسکن از نرخ تورم عقب‌تر است، گفت: انباشت تقاضا از سوی متقاضیان مسکن باعث شده مسکن در سبد خانوارها تبدیل به یک کالای بسیار گرانبها شود و همین موضوع باعث افزایش قیمت مسکن در بین متقاضیان شده است.

حتما بخوانید :  سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان به زودی عملیاتی می شود

وی با بیان اینکه تقاضا برای واحدهای ارزان‌قیمت بسیار زیاد است، گفت:  تسهیلات خرید مسکن برای یک قشر از جامعه از جمله خانه‌اولی‌ها است با این میزان تسهیلات قشر ضعیف جامعه می‌تواند در مناطق جنوبی تهران واحدی با متراژ کوچک خریداری کند.

محتشم تأکید کرد: دولت طی ۴ سال اخیر نتوانسته اقدامات لازم را جهت بهبود وضعیت بازار مسکن انجام دهد و با استمرار در انباشت تقاضا وضعیت قیمتی بدی در این بازار ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن طی چندسال اخیر باعث شده میزان تقاضای مستأجران افزایش یابد، گفت: بسیاری از خریداران مسکن که طی چند سال گذشته قصد خرید داشتند، با جهش ناگهانی قیمت به سمت بازار اجاره رفته‌اند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

بررسی میدانی فایل‌های عرضه شده به بازار نشان می‌دهد: حجم فایل‌های نوساز در میان آپارتمان‌های عرضه شده به بازار خرید و فروش مسکن به‌طور محسوسی کاهش پیدا کرده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.